Dodaj nową odpowiedź

[waw]punkowy wieczór w kępa cafe

2009-02-01 19:00
2009-02-01 21:00

“Wasserschlacht - Wielka Wojna Graniczna”

reż. Kasia Klimkiewicz & Andrew Friedman; 20 min.

W centrum Berlina leżą dwie sąsiadujące ze sobą dzielnice: Friedrichshein i Kreuzberg. Co roku ich mieszkańcy spotykają się na moście Oberbaum, który stanowi granice między dwoma dzielnicami, aby staczać ze sobą bitwę zwaną Wasserschlacht. Obie strony przez cały rok przygotowują ciężką artylerię i formują oddziały bojowe. Większość ludzi nie wie dokładnie o co właściwie się bije, choć każdy ma swoje własne powody. Są jednak tacy, którzy znają tę wojnę od jej zarania, ci ludzie to RIZA i ANNE.

Kasia Klimkiewicz - reżyserka i scenarzystka. Urodziła się w Warszawie i mimo częstych zmian miejsca, wciąż tu powraca. Obecnie mieszka na Saskiej Kępie. Absolwentka reżyserii Łódzkiej Szkoły Filmowej. Stypendystka Binger Film Institute w Amsterdamie. Wyreżyserowała kilka etiud fabularnych i filmów dokumentalnych. Od ukończenia szkoły współpracuje z Telewizją Polską, dla której zrealizowała wiele reportaży. Obecnie kończy prace nad filmem dokumentalnym „Po drugiej stronie tęczy” w ramach programu „Polska – Izrael Nowe Spojrzenie” i rozpoczyna zdjęcia do krótkometrażowego filmu fabularnego “Hanoi-Warszawa”

Andrew Friedman - reżyser i scenarzysta. Urodził się na Brooklynie. Ukończył prestiżową szkołę filmową UCLA. Pracował dla firm Marty Katz i Civilian Pictures jako redaktor i scenarzysta. Jego scenariusz “miss you beast” zakwalifikował się do IFP Screenwriters Lab. Kręcił trasę koncertową zespołu “Evil Jake” w bazach amerykańskiej armii w Bośni, Kosowie i na Isalndii. Wspólnie z Kasią Klimkiewicz wyreżyserował film ‘Wasserschlacht - Wielka Wojna Graniczna”.

“Rozbrat. Epizod 1”

reż. Andrzej Wojciechowski; 30 min.

Film poświęcony życiu poznańskiego skłotu Rozbrat.

Rozbrat powstał w 1994 roku, to nazwa kompleksu budynków, zaadaptowanych na społeczne centrum kultury alternatywnej i mieszkania. Zorganizowano tu setki koncertów, wernisaży, wykładów, wieczorków poetyckich, spotkań... Rozbrat jest również siedzibą poznańskiej Federacji Anarchistycznej.

Andrzej Wojciechowski - reżyser i operator filmowy. Studiował w Szkole Filmowej w Łodzi na wydziale operatorskim. Autor filmów dokumentalnych, eksperymentalnych, teledysków. Wiele lat mieszkał na Saskiej Kępie, obecnie wyniósł się pod Warszawę.

“Szklana pułapka”

reż. Paweł Ferdek; 15 min.

Film wyprodukowany w ramach programu Pierwszy Dokument,

przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, TVP Kultura i Kosma Film

zakwalifikowany do największego festiwalu dokumentalnego na świecie

IDFA 2008 w Amsterdamie.

"Zdobycie pożywienia, rozmnażanie, obrona i atak- to główne motywy rybich zachowań. W stadzie odbywa się walka o dominację. Do zwycięstwa może wystarczyć groźny wygląd osobnika."- czyta narrator, jak w filmie przyrodniczym w niedzielny poranek. Nie dajmy się nabrać. Gęsta atmosfera, jaka panuje podczas walk ryb akwariowych również w ludziach wyzwala pierwotne instynkty

Paweł Ferdek - scenarzysta filmowy, autor filmów dokumentalnych i podróżnik. Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW, Akademii Praktyk Teatralnych "Gardzienice" oraz europejskiego programu EKRAN w Szkole Filmowej Andrzeja Wajdy. Stypendysta PISF i Programu Nipkow w Berlinie. Scenarzysta filmowy i telewizyjny. Jego scenariusz pełnometrażowej fabuły pt. "Ki" nagrodzono w konkursie Hartley-Merill. Po "Szklanej pułapce" realizuje dwa kolejne filmy dokumentalne: "Beautiful misunderstanding" w Jerozolimie i "Odyseję złomową" w Kirgistanie i Chinach. Mieszka na Saskiej Kępie.

“Tysiąc zakazanych krzaków, albo pożegnanie z Marią”

reż. Piotr Kielar; 39 min.

Komedia pomyłek: Gitarzysta Bugi pomylił swoją dziewczynę z drzewkiem marihuany, zły porucznik policji pomylił służbę z programem „Moda na sukces” a pewien niesubtelny romans podrzędnego dziennikarza z prezenterską audiotele, zmyła do Oceanu Indyjskiego fala tsunami…

Piotr Kielar - reżyser, scenarzysta, producent. Absolwent reżyerii Łódzkiej Szkoły Filmowej, stypendysta Cinéfondation du Festival de Cannes w Paryżu, Autor wielokrotnie nagradzanych filmów : “Tata z Ameryki”, “Podwójne życie Kieratówny”, czy “Pajęczyna Szczęścia”. Przez wiele lat mieszkał na Saskiej Kępie, obecnie na emigracji na Żoliborzu.

http://kepacafe.blog.pl/archiwum/index.php?nid=14056470

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.