Dodaj nową odpowiedź

Nie napisałem, że Szamil

Nie napisałem, że Szamil Basajew był w latach 80'tych w Pakistanie (nie mam na ten temat informacji). Napisałem, że w 1994 r. pakistańskie służby specjalne ISI, które od lat współpracowały z CIA i stworzyły m.in. Talibów, zorganizowały dla niego szkolenie w obozach, które kiedyś stworzyła CIA wraz z ISI.

Czeczenia znajduje się w równie ważnym strategicznie miejscu, jak Kosowo (lub nawet ważniejszym) i tam też płynęły szerokim strumieniem pieniądze z Arabii Saudyjskiej. Udział ISI jest kolejnym elementem układanki.

Nie ulega wątpliwości, że Czeczeni mieli solidne przygotowanie pod względem techniki bojowej i wyposażenia i to pozwoliło im zwyciężyć w pierwszej wojnie czeczeńskiej. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia sił trzecich w postaci petrodolarów i szkoleń z walki partyzanckiej.

Efekt zresztą był taki, jak w Bośni: wraz z bronią, przyszła islamska indoktrynacja.

Propaganda serbska i rosyjska wykorzystywała prawdziwe fakty dotyczące ingerencji państw trzecich w wojny w Jugosławii i Czeczenii. W niczym to nie umniejsza, ani nie usprawiedliwia, zbrodni dokonanych przez władze rosyjskie czy serbskie.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.