Dodaj nową odpowiedź
Dzień Kobiet - dniem walki
dominika, Sob, 2009-03-07 23:56 Prawa kobiet/FeminizmDzień Kobiet to święto, które narodziło się z walki. Batalia o równość i wolność nie skończyła się, ale wciąż trwa.
8 marca, redakcja Centrum Informacji Anarchistycznej składa wyrazy uznania wszystkim bojowniczkom w walce o sprawę, która nie jest tylko sprawą kobiecą. Jako anarchiści wierzymy, że wolność jest sprawą wszystkich i nie może zaistnieć, jeżeli wobec ktokolwiek zostanie z niej wykluczony.
Mamy nadzieję, że co roku będziemy mieć coraz więcej okazji do świętowania, a całoroczna walka z patriarchatem, znajdzie ukoronowanie w Dzień Kobiet, który stanie się afirmacją siostrzeństwa i braterstwa.
A więc do Manify panie proszą panów. A PRL-owski czerwony goździk niech stanie się symbolem solidarności, nie tylko kobiecej, ale ogólnoludzkiej w dążeniu do równości.
Upadku patriarchatu!
Z siostrzeńsko-braterskim pozdrowieniem,
Redaktorzy i redaktorki CIA