Dodaj nową odpowiedź

Wracajcie do waszej pieprzonej Polski

Świat

- Wracajcie do waszej pieprzonej Polski - krzyczeli w poniedziałek na polskich robotników brytyjscy demonstranci na Isle of Grain. Isle of Grain to odległa o blisko 130 km od Londynu miejscowość, która w lutym znalazła się na czołówkach polskich i brytyjskich gazet. Tam bowiem po raz pierwszy brytyjscy związkowcy wystąpili przeciwko Polakom, którzy - jak twierdzili - zabierają im pracę.

Poszło o 60 spawaczy z opolskiej firmy Remak oraz o kilkudziesięciu pracowników z katowickiego przedsiębiorstwa ZRE. Zatrudniła ich jako podwykonawcę francuska firma Alstom pracująca z kolei dla niemieckiego właściciela elektrowni - koncernu E.ON.

W poniedziałek robotnicy zablokowali wjazd do elektrowni i nie wpuścili mikrobusów z Polakami. - My nie możemy pracować, to wy też nie będziecie! - krzyczeli protestujący. - Zabieracie nam robotę! Nie mamy za co płacić kredytów! Wracajcie do tej waszej pieprzonej Polski! - krzyczeli robotnicy.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.