Dodaj nową odpowiedź

??? Jaka druga

??? Jaka druga twarz???

Wiadomo, że to co jest dobre dla środowiska naturalnego jest także dobre dla człowieka. Dla wszystkich nas, jest ważne, aby w Warszawie jest dużo zielonych miejsc, mniej samochodów itd. W zasadzie także uważam, że nie warto ciągle budować takich dużych aglomeracji miejskich - jednak ekonomia jest taka, że jest duży popyt i potrzeby na mieszkania w Warszawie. Wielu osób mieszka poniżej standardu - jak np pani, która była na dyżurze Komitetu Obrony Lokatorów. Ma 7 osób w mieszkanie o ok. 40 m., i to tego warunki tam są gorzej niż w skłocie. Problem polega na niekorzystaniu z miejsc komunalnych, ale nawet gdyby wszystko byłoby korzystano, trzeba budować trochę więcej mieszkań.

Podejrzewam, że autor komentarza mieszka w Warszawie, a nie w pustynie, a nie w domu na drzewach, więc kiedyś gdzie ty mieszkasz też kiedyś było drzewo a nie twój dom/budynek. Jeśli nie zgadasz się, że trzeba budować trochę domów dla ludzi w Warszawie, sam możesz wyprowadzić się do lasu i niech ktoś zajmuje się twoim domem, mieszkaniem czy skłotem. Ale pewnie uważasz (słusznie), że masz prawo mieszkać gdzie chcesz - ale także inni mają prawa. Oczywiście chcę aby budowa nowych mieszkań odbyła się bez wielkiej szkody dla środowiska, aby było dużo zieleń wokół itd. Chyba każdy normalny człowiek woli drzewa od betonu.

Pytanie jest wtedy, czy ludzie wspierają innych ludzi w ich walce do godnych warunek mieszkaniowych? Czy ludzie wspierają innych ludzi, których domagają się od miasta, aby polityka mieszkaniowa miasta była prospołeczna, nie przeciw biednym, nie tylko dla zysku, dla inwestorów i spekulantów? Czy ludzie chcą aby lokatorzy mogli mieć coś do powiedzenia w sprawie swojego życia czy nie? Czy wolą nie myśleć o tym ponieważ to ich nie dotyczy i nie interesuje im to? Bo z praktyki wynika, że warszawskie środowisko aktywistyczne wygląda raczej obojętne.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.