Dodaj nową odpowiedź

Słupsk: REALny wycisk, REALny wyzysk

Kraj | Prawa pracownika

Byli pracownicy hipermarketu Real w Słupsku twierdzą, że Real łamie prawa pracownicze. Jak informuje "Gazeta Pomorska" w wyniku nieformalnego spotkania z panią dyrektor, na którym prosiła pracowników o "wylanie żalów”, zwolniono pracowników..., którzy żałowali.

Były oczywiście różne preteksty do zwolnienia tych pracowników. Waldemar Figura, były ochroniarz w hipermarkecie tłumaczy, ze "Zostałem zwolniony z powodu opuszczenia stanowiska pracy w nocy na dyżurze. Wychodzi na to, że nie mogę w tym czasie nawet pójść do toalety."

Katarzyna Stankiewicz dostała wymówienie z pracy, bo zwróciła uwagę kierownikowi, że źle ją traktuje. - Poskarżyłam się dyrektorce. Później było gorzej. Dostałam tyle obowiązków, że nie byłam w stanie im podołać - mówi pani Katarzyna.

- Warunki pracy są fatalne. W przypadku, gdy zdarza się manko na kasie, to podejrzana kasjerka musi zgodzić się na przeszukanie - mówi Waldemar Figura, były pracownik ochrony.

- Z taką dziewczyną wchodziłam do pokoju. Rozbierała się do bielizny. Przeprowadzałam drobiazgową kontrolę. Płakały - dodaje Bożena S.,również były pracownik ochrony.

Anna M., kolejny były pracownik: - Jeżeli dyrekcji nie spodoba się jakiś człowiek, to zamiast upomnienia od razu zostaje zwolniony.
Kolejna sprawa to szkolenia na prowadzenie wózków jezdniowych. - Według zaświadczenia kurs trwał 67 godzin. W praktyce szkolenie trwało 3 godziny. Plus 20 minut w teorii. Zeszliśmy do magazynu, pan podniósł widły i opuścił. I było po wszystkim - opowiada Stankiewicz.

Sprawa ma się zajmować Państwowa Inspekcja Pracy w Słupsku. Ale byli pracownicy są skeptyczni. - Kontrole hipermarketu to fikcja. W ubiegłym roku, w grudniu, gdy przyszły do nas panie z sanepidu, zamiast sprawdzać sklep, to po jakimś czasie wyszły z niego z wiklinowymi koszami pełnymi prezentów - mówi Bożena S. (też pracowała w ochronie).

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.