Dodaj nową odpowiedź

Zresztą gadanie o

Zresztą gadanie o zagrożeniu przestępczością to woda na młyn totalitarnego państwa.

To taka typowa psychoza medialna mająca na celu sztuczne wykreowanie odpowiedniej (nie)świadomości społecznej. Stąd ciągle w mediach pojawiają się bzdurne informacje o tym że: "na ulicach grasują bandy "dresiarzy i chuliganów"", "Na każdym rogu ulicy stoją dilerzy narkotyków", "Terroryści planują ataki w naszym kraju"

Tego typu bzdurna propaganda wytwarza to sztucznie poczucie strachu w społeczeństwie, co ma na celu doprowadzenie do tego aby zgodziło się ono na kolejne ograniczenia wolności, wzrost totalitaryzmu, represyjności itd. Aby to uzasadnić potrzebny jest "wróg" i media go znajdują.

Chyba każdy czytał książkę Orwella "Rok 1984". Problem jest taki że już dawno przekroczyliśmy stopień totalitaryzmu tam opisany. Wszędzie jest centralny monitoring, rozmowy są podsłuchiwane i nagrywane, na brak jest wolnych mediów (poza netem), a teraz jeszcze policja dostaje prawo do strzelania do ludzi bez ostrzeżenia. Państwa u Orwella toczyły nieustającą wojnę której jedynym celem było utrzymanie totalitaryzmu u siebie wewnątrz, dzisiaj toczy się nieustająca "wojna z terroryzmem" która również stanowi jedynie pretekst do coraz większego ogrtaniczenia wolności. No i to co najbardziej rzuca się w oczy to "główny wróg" społeczny, uosobienie zła i "zagrożenia". U Orwella jest nim Goldstein pokazywany co jakiś na filmikach propagandowych, współcześnie mamy Osamę Bin Ladena, postać na poły mityczną na poły legendarną, ale żeby społęczeństwo przypadkiem nie zaczęło myśleć że przecież zagrożenia nie ma, no to co jakiś czas pokazuje mu się w telewizji kolejne "oświadfczenie Bin Ladena" żeby wzbudzić strach i uzasadnić wzrost totalitaryzmu w państwie

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.