Dodaj nową odpowiedź

Podobieństwa

Z historii - cytaty:

Ponad dwa lata temu stowarzyszenie Attac zerwało współpracę z KPIORP, organizacją, która miała w założeniu służyć obronie praw pracowniczych.

Powody opisano w oświadczeniu z dnia 28 lipca 2007 roku:

...Można wymienić i inne powody niewchodzenia przez Attac w podejrzane sojusze. Jednym jest fakt, iż w finansowanym przez WZZ „Sierpień 80” piśmie „Trybuna Robotnicza” pracownicy zatrudniani mieli być „na czarno”, bez umów o pracę, a redaktorzy współpracujący nie dostają zapłaty za wydrukowane w tym tygodniku artykuły. Jak więc mamy obdarzać zaufaniem organizacje, które „walcząc o prawa pracownicze”, same bez skrępowania je mogą łamać... tutaj

Po tej publikacji na jej autorów spadła lawina pomówień, oskarżeń, kłamstw i zniesławień ze strony tych, których zdemaskowano. Nagonka trwa zresztą do dziś, choć mało kto nabiera się już na kłamstwa atakujących.

Co ważne, pojawiają się kolejne fakty na temat łamania praw pracowniczych przez to samo środowisko, o czym można przeczytać w artykule nadesłanym do naszej redakcji - komentarze są chyba zbyteczne:

Szef związku zawodowego ukarany za łamanie praw pracowniczych

W piątek, 16 października 2009 r. przed sądem w Katowicach odbyła się rozprawa o bezprawne zwolnienie z pracy dwojga byłych już pracowników związku zawodowego "Sierpień 80". Sąd orzekł, że związek "Sierpień 80" dopuścił się rażącego złamania praw pracowniczych i przyznał pracownikom odszkodowania..

Całość z http://attac.org.pl/?lg=pl&kat=&dzial=71&typ=2&id=289

Poniżej zaś późniejszy (z 2007 roku) atak na Attac za ujawnienie tych faktów - proszę zwrócić uwagę na podpisy / nazwiska - pokrywają się z listą podpisów pod tutejszymi komentarzami, atakującymi osoby, które zwróciły uwagę na fakt łamania praw pracowniczych w sklepie "sprawiedliwego handlu" (sic!):

http://www.trybuna-robotnicza.pl/content/view/2783/136/

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.