Dodaj nową odpowiedź

Wybielanie Busha w filmie Farenheit 911

Alex Jones twierdzi (i wymienia argumenty), że reżyser filmu Farenheit 911 celowo ledwie liznął wybranych aspektów 911, natomiast pominął kilka istotnych, ponad to Busha pokazał jako kogoś, kto o niczym nie wiedział, jako osobę mało inteligentną, co w świetle zaangażowania Busha podział Iraku i jego wezwania na pierwszym posiedzeniu gabinetu po elekcji ("znajdźcie mi jakiś pretekst") można faktycznie traktować jako medialny whitewash ("wybielanie") Busha i pośrednio jego świty.

Co do innych filmów dokumentalnych o 911 to prawdopodobnie też mają swoje braki, jednak wydają się nie unikać pewnych trudnych kwestii.

W jednym filmie oraz na zdjęciu (niestety nie poczęstuje linkiem, nie mam w zakładkach, a nie będę teraz szukał, sorry) widziałem ślady szlifów skośnych na pionowych kształtownikach stalowych sterczących z piwnic WTC. Zdziwiło mnie to, ponieważ akurat kilka tygodni wcześniej pracowałem przy cięciu budowlanych dwuteowników stalowych (oczywiście znacznie mniejszych) i po prostu widok wydał mi się znajomy. Zastanawiało mnie tylko, czemu te w WTC są nacięte do około połowy, a dalej jakby stopione. Później usłyszałem, że specjaliści od demolition znaleźli tam śladu użycia materiału thermite, którego właśnie tak się używa (nacięcie skośne do połowy, potem instalacja ładunku), a ich raport nie znalazł się w oficjalnej wersji raportu rządowego. Faktycznie, ściągnąłem PDFa i nie znalazłem tam rozdziału, akapitu czy chociażby cytatu podpisanego przez cokolwiek lub kogokolwiek z deconstruction lub demolition w nazwie, ani nie znalazłem wzmianek o chociażby prawdopodobieństwie kontrolowanego wyburzenia, śladach thermite czy tych nacięciach na pionowych belkach stalowych.

Tyle mojej analizy, do reszty się nie odnoszę póki co.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.