Dodaj nową odpowiedź

ALTERGODZINA o grupie Gender Lviv i ruchu feministycznym na Ukrainie (mp3)

Kraj | Świat | Audio | Prawa kobiet/Feminizm

W dzisiejszej audycji gościć będziemy Martynę oraz Martę, organizatorki polskiej akcji wspierania feministycznego ruchu na Ukrainie, która jest częścią nieformalnej polsko-ukraińskiej grupy równościowej, która zawiązała się około rok temu we Lwowie. Powstanie grupy było zainicjowane przez kilka dziewczyn, które postanowiły wspólnie organizować spotkania i warsztaty o tematyce feministycznej i genderowej. Wobec zupełnego braku podobnych inicjatyw we Lwowie, wokół grupy szybko skumulowały się siły aktywistyczne. Pierwszym większym przedsięwzięciem było zorganizowanie rok temu pierwszej manify 8 marca we Lwowie.

ALTERGODZINA o grupie Gender Lviv i ruchu feministycznym na Ukrainie (mp3)

Z gościnami będziemy rozmawiać o Ukrainie z feministycznej pespektywy oraz o relacjach polskich i ukraińskich kobiet na rzecz wolności. Będziecie mogły/mogli wysłuchać również alternatywnej punk-electro-disco muzyki, jaką uraczą Was Martyna i Marta.

Natomiast Dominika Kurzyńska, reprezentująca grupę wrocławskich vegan, zaprosi osobiście na Vegilię i opowie co to właściwie jest.

Ponadto, jak zawsze w Altergodzinie, przedstawiamy Alter-Serwis, czyli przegląd wydarzeń krajowych i międzynarodowych ostatniego tygodnia, widzianych z perspektywy ruchów społecznych krytycznych wobec polityki "głównego nurtu".

ALTERGODZINA to audycja tworzona przez alterglobalistki i alterglobalistów związanych z Wrocławską Grupą "Społeczeństwo Aktywne" i pismem społecznie zaangażowanym "Recykling Idei".

Słuchajcie nas w każdą środę o godz. 22:00 w działającym przy Politechnice Wrocławskiej Akademickim Radiu LUZ, we Wrocławiu na 91,6 FM oraz na całym świecie w Internecie (www.radioluz.pwr.wroc.pl).

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.