Dodaj nową odpowiedź

sądzę że GP jest korporacją...

Guzik prawda.W ogłoszeniach choćby na gumtree właśnie co do tzw "fundraiserów" było to tak napisane że właściwie
ja,zwykły człowiek nie mogłem dojść czy to jest działalność dla aktywistów czy już zatrudnienie.
Zresztą poczytajcie sami.Zamieszczam poniżej ogłoszenie...

http://krakow.gumtree.pl/c-Praca-sprzedaz-marketing-Nietypowa-praca-dla-...

"Wstęp.
Czy wiedziałeś/widziałaś fundraisera pracującego na rynku krakowskim?
Jeśli zastanawiasz się na czym polega ich praca przeczytaj poniższą ofertę pracy.
Greenpeace, nie przyjmuje dotacji od rządów i firm by jej działania były niezależne od jakichkolwiek wpływów. Otrzymuje dotacje tylko od indywidualnych darczyńców którzy regularnymi miesięcznymi wpłatami decydują się na wsparcie organizacji. W zamian drogą pocztową lub elektroniczną są informowani na bieżąco o jej działaniach poprzez wydawane cyklicznie biuletyny.

Jest to bardzo trudna praca, bo polega na próbie dotarcia do wszystkich osób którym temat ochrony środowiska jest bliski, a także do osób które poznając kampanie prowadzone przez Greenpeace zdecydują się na regularną dotacje.

Zauważyliśmy że nie jest to praca dla każdego, bo aby być dobrym fundraiserem w pierwszym rzędzie trzeba mieć wysoką kulturę osobistą, a także duże zaangażowanie w tematy którymi zajmuje się Greenpeace. Nie można się tego nauczyć!
Greenpeace jest bardzo wyjątkową organizacją pozarządową która wzbudza bardzo różne emocje. Jeśli dla Ciebie to zaleta, a nie wada to być może jesteś tym kogo szukamy!
W skrócie na czym polega praca Fundraisera? Wyobraź sobie osobę rozmawiającą z ludźmi na ulicy przez 5 godzin na temat ochrony środowiska i próbującą przekonać ją do tego że również i ona może mieć wpływ na otaczającą na rzeczywistość. Pracujemy codziennie (od poniedziałku do piątku, między 10-16) i mimo że jest to mniej niż 40 godzin tradycyjnego tygodnia pracy, to rekompensatą są wyższe stawki godzinowe.
Rekrutując fundraiserów poszukujemy:

* -osób które rozpoczynają stałą drogę zawodową, oraz osób które mają już dość monotonnej pracy
* -zaangażowania w tematykę ochrony środowiska, a także znajomości specyfiki działań Greenpeace
* -profesjonalnego podejścia do pracy z ludźmi (fundraiser to wizytówka Greenpeace, jego podejście może wpłynąć pozytywnie, ale też niestety negatywnie na odbiór organizacji przez osoby z którymi rozmawia)
* -motywacji do pokonywania wszelkich przeciwności losu związanych z pracą na ulicy (np. reakcji na obojętność osób z którymi próbujemy porozmawiać)

Co oferujemy długo pracującym Fundraiserom:

* -otrzymują wynagrodzenie zależne od wyników pracy. System motywacyjny promuje osoby, które po okresie 3 miesięcy potrafią wykazać się pracą na podobnym poziomie jak na początku. Praca fundraisera to nie tylko wypełnianie formularzy, ale przede wszystkim przekonywanie osób do długoterminowego wspierania organizacji Greenpeace. Dlatego promować będziemy osoby potrafiące sprawić by osoby wspierały Greenpeace długoterminowo.
* -przechodzą szkolenie podstawowe, przez pierwsze trzy miesiące cotygodniowe obowiązkowe szkolenie, a na najbardziej zaangażowanych proponujemy szkolenia w Polsce i zagranicą na temat Greenpeace oraz umiejętności przydatnych w pracy.
* -mogą brać udział w wymianie pracowników między miastami
* -biorą udział w imprezach szkoleniowo – integracyjnych. Od 2009 organizujemy we wrześniu obóz dla wszystkich związanych z Greenpeace (fundraiserzy, aktywiści, pracownicy biura).

* -po przepracowaniu 3 miesięcy (bez spóźnień i przy regularnej pracy przez 5 dni w tygodniu) otrzymuje tygodniowy urlop ( również w sposób ciągły poniedziałek – piątek). Po kolejnych 3 miesiącach (również przy regularnej pracy) otrzyma koleje 5 dni i tak do czasu końca pracy.
* -z wysokimi wynikami i zdolnościami do kierowania zespołem mogą po przeszkoleniu objąć funkcję Team Leadera, a w przyszłości koordynatora nowo otwieranego miasta.
* -mają możliwość dalszego rozwoju w ramach organizacji – wszystko zależy od pomysłów i motywacji!

Rekrutacja:
Marzec. Będziemy prowadzić spotkania rekrutacyjne z kandydatami. Jak to będzie wyglądać?
Wypełniając formularz rekrutacyjny na stronie: greenpeace.pl/praca
twój formularz trafi do naszego biura gdzie przejdzie pierwszy etap selekcji.
Jeśli zdecydujemy się Ciebie zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną otrzymasz telefon od naszego koordynatora projektu, który ustali z tobą dokładny jej termin.

Co będzie dalej? Zależy od Ciebie."

I co ? Ewidentnie widać elementy typowego schematu korporacyjnego.Selekcja na rekrutacji,długie pranie mózgu ("szkolenie") a wreszcie typowe zatrudnienie.Wynagrodzenie zależne od wyników - choć do końca nie wiadomo czy pracujesz bardziej dla idei czy dla kasy...
Że to nie są wolontariusze ? Dobra dobra...
Korporacje też korzystają z wolontariuszy.Są to "praktykanci",którzy w korporacji muszą NAPRAWDĘ pracować,
a w zamian obiecuje im się (propaganda):"większe szanse na rynku pracy" czy "możliwość zatrudnienia w firmie jeśli wyniki będą wysokie"...

Dla mnie ewidentnie to korporacja.Pozyskiwanie,pranie mózgu wreszcie typowa płaca akordowa...
PR też uprawiają jak każda korporacja.Ale tak sobie to przeczytajcie spokojnie i sami sobie wyróbcie opinię,
bo byłoby że narzucam się z moja "jednostronną" interpretacją...

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.