Dodaj nową odpowiedź

"Rozmawiajmy o realnych

"Rozmawiajmy o realnych pomysłach rozwiązania problemu, zamiast naiwnie wierząc, że nagle ludzie zaczną szanować energię i oszczędzać ją. To raczej mało prawdopodobne."
No tak, biorąc pod uwagę realia należy dać ludziom to, czego chcą czyli budować atomówki, bo przecież należy zużywać jeszcze więcej energii i tak w nieskończoność.
Poza tym brakami prądu straszono już w latach 80-tych (wtedy, kiedy wojskowe i atomowe lobby chciało EJ Żarnowiec postawić) i co? Zużycie prądu spadło tak*, że do dziś nie wykorzystujemy zainstalowanej mocy.
Tak więc problemu braku energii nie ma, jest za to problem zadłużonego francuskiego przemysłu nuklearnego, który szuka rynku zbytu.

Aha, piszesz, że poszanowanie energii jest niewykonalne.
To akurat zależy od tzw. władz a nie dobrej woli dzieciaka, który wyłączy światło wychodząc z pokoju lub gospodyni, która zrezygnuje z używania mikrofalówki.

To remonty linii przesyłowych i stacji transformatorowych w celu wyeliminowania, to izolacja budynków i ich konstrukcja dostosowana do klimatu (a nie budowanie wielkich okien od południa, przez co w zimie trzeba mocno grzać a w lato chłodzić) i wiele innych, realnych rozwiązań. I co się okaże? Że zużycie prądu spadnie o moc kilku reaktorów jądrowych przy użyciu ułamka środków, które pochłonie budowa EJ (nie mówiąc o kosztach składowisk, demontażu napromieniowanego budynku po zakończeniu ekslploatacji, za to zapłacą nasze dzieci i wnuki)
*zamknięto lub poupadały energochłonne zakłady przemysłowe.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.