Dodaj nową odpowiedź

Saloniki: Eksplozja wewnątrz gmachu sądu

Świat | Ruch anarchistyczny

W piątek potężna bomba eksplodowała wewnątrz sądu w Salonikach, powodując dodatkowo zadymienie i raniąc jedną osobę. To był w Grecji drugi wybuch w ciągu 2 dni, po tym jak w czwartek eksplodował materiał przed ateńskim więzieniem Korydallos.

Ataki bombowe w Grecji zdarzają się często, najczęściej jednak nocą, a nie w czasie funkcjonowania atakowanych instytucji. Policja ewakuowała większość budynku po tym jak jedna z gazet i telewizja otrzymały anonimowy telefon o umieszczeniu ładunków w toaletach na parterze.

W momencie wybuchu cały czas trwała ewakuacja. Ranna osoba to mężczyzna, który został przewieziony do szpitala, gdzie założono mu kilka szwów na nodze. Obrażenia nie okazały się groźne, mężczyzna był jedynie w szoku.

Wielu ludzi niechętnie wychodziło z budynku z powodu częstych alarmów bombowych, które są w gmachu sądu bardzo częste. Rzecznik policji stwierdził, że ładunek wyburzył część ścian wewnątrz budynku. Jeden ze śledczych określił stopień zniszczeń konstrukcyjnych po wybuchu jako "szerokie". Puki co wiadomo, że sąd nie będzie funkcjonował do wtorku włącznie. Poniżej materiał filmowy mediów głównonurtowych ze zdarzenia:

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.