Dodaj nową odpowiedź

Władza banków nad państwem

Publicystyka | Tacy są politycy

Wywiad będący fragmentem książki pt. "Ręce precz od tej książki" autorstwa niemieckiego pisarza i podróżnika Jana van Helsing'a.
Z powodu prezentowanych treści zakazane zostały już dwie książki autorstwa Jana van Helsinga, którego niemieckie mass media zaliczyły do grupy "autorów niebezpiecznych", przed którymi należy społeczeństwo chronić.

"[...]Daniel Doyle Benham, amerykański bojownik o prawa człowieka, odważył się w 2002 roku zatelefonować do San Francisco Federal Reserve Bank (FED) i przeprowadził wymowny wywiad z niejakim Ron'em Supinskim, przedstawicielem Public Information Department.
("P" oznacza pytającego, "MrS." to Ron Supinski)

P: Panie Supinski, czy Federal Reserve System jest we władaniu mojego kraju?
MrS.: Jesteśmy agendą rządową.
P: Nie o to pytam. Czy mój kraj ponosi koszta utrzymania tego systemu?
MrS.: Jesteśmy agendą rządową, utworzoną przez Kongres.
P: Czy Federal Reserve stanowi przedsiębiorstwo?
MrS.: Tak.
P: Czy rząd mojego państwa posiada akcje Federal Reserve?
MrS.: Nie, udziałowcami są banki członkowskie.
P: Czy owe banki są prywatnymi spółkami?
MrS.: Tak.
P: Czy banknoty Federal Reserve Bank mają jakiekolwiek pokrycie?
MrS.: Tak, jest nim majątek Federal Reserve, ale przede wszystkim uprawnienia Kongresu do nałożenia takiego czy innego podatku na obywateli.
P: "Uprawnienie do inkasowania podatków", czy tak Pan powiedział? I to właśnie stanowi pokrycie dla banków Federal Reserve?
MrS.: Tak.
P: Jaka jest wartość całego majątku Federal Reserve?
MrS.: San Francisco Bank posiada aktywa na sumę 36 miliardów $.
P: Co składa się na te aktywa?
MrS: Złoto, sam Federal Reserve Bank i gwarancje rządowe.
P: Skąd Federal Reserve otrzymuje Federal Reserve Notes (banknoty)?
MrS: Banknoty są autoryzowane przez Departament Skarbu.
P: Ile Federal Reserve płaci za Federal Reserve Note o nominale 10$?
MrS: Od pięćdziesięciu do siedemdziesięciu centów.
P: A ile płaci się za banknot studolarowy?
MrS: Tyle samo, od pięćdziesięciu do siedemdziesięciu centów.
P: Tylko 50 centów za 100$ to ogromny zysk, czyż nie tak?
MrS: Zgadza się.
P: Departament Skarbu otrzymuje więc od Federal Reserve 20,60 dolarów przy nominalnej wartości 1000 dolarów albo inaczej: nieco ponad 2 centy przy fakturze 100 dolarowej, czy prawidłowo rozumuję?
MrS: Chyba jest Pan bliski prawdy.
P: Czy Federal Reserve nie wykorzystuje przypadkiem Federal Reserve Notes, których koszt wynosi 2 centy od sztuki, do odkupywania obligacji od rządu.
MrS: Tak, ale to nie wszytko.
P: Czy taka jednak jest istota sprawy?
MrS: Istota sprawy jest właśnie taka.
P: Ile Federal Reserve Notes jest w obiegu?
MrS: 263 miliardy $, ale my możemy wskazać tylko na wielki procent banknotów.
P: Gdzie się podziały "inne" banknoty?
MrS: W materacach albo też zostały "pogrzebane", albo gdzieś za kulisami, tak jak brudne pieniądze z przemytu narkotyków.
P: Skoro długi trzeba pokrywać przy użyciu Federal Reserve Notes, czy tych, które są w obiegu, wystarczy do spłacenia długów państwowych wynoszących ok 4 biliony $?
MrS: Nie wiem.
P: Czy istniałaby matematyczna możliwość spłacenia tych bilionów zadłużenia, gdyby rząd federalny zebrał wszystkie banknoty będące w obiegu?
MrS: Nie.
P: Czy miałbym rację mówiąc, że w takim razie za każdy dolar wpłacony do jednego z banków członkowskich można by, przy odpowiedniej polityce zachowania rezerw, pożyczyć 8 $?
MrS: Około 7 $.
P: Proszę mnie poprawić, jeżeli się pomylę, ale chyba chodzi tu o 7 dolarów w takich banknotach rezerwy federalnej, które nigdy nie trafiły do obiegu. Wzięły się one z powietrza, skoro ani kredytów, ani owych dwóch centów z wartości nominalnej nigdy nie wypłacono. Inaczej mówiąc, Federal Reserve Notes, o które tu chodzi, nie istniały w rzeczywistości jako fizyczne pieniądze, wydrukowane i wyemitowane, lecz stanowiły po prostu zapisy w księgach i były pożyczane z odsetkami. Czy mam rację?
MrS: Tak.
P: Czy właśnie dlatego w obiegu są tylko 236 miliardy $ w banknotach rezerwy federalnej?
MrS: Jest to częściowe wyjaśnienie przyczyny.
P: Czy moja interpretacja jest właściwa: kiedy (w boże narodzenie 1913 roku) pojawiła się ustawa o rezerwie federalnej, przeniosła ona prawo bicia monet, a więc do udostępniania narodowi pieniędzy, jak też prawo do regulowania obiegu i wartości, z Kongresu na PRYWATNĄ spółkę, czy tak? I mój kraj WYPOŻYCZA SOBIE teraz to, co powinno by stanowić nasze zasoby pieniężne, z Banku Rezerwy Federalnej (PRYWATNEJ spółki), dodatkowo z DOLICZENIEM odsetek. Czy właściwie rozumuję? I ze względu na system monetarny naszego kraju, te długi pewno NIGDY nie zostaną spłacone?
MrS: W zasadzie ma Pan rację.
P: Jest w tym coś podejrzanego, nie uważa Pan?
MrS: Sorry, nie mogę na to pytanie odpowiedzieć, ja tu pracuję.
P: Czy Federal Reserve poddano kiedykolwiek niezależnej kontroli?
MrS: Jesteśmy kontrolowani.
P: Dlaczego ostatnio Izba Reprezentantów przyjęła uchwałę (oznaczoną numerem 1486) o sprawdzeniu całej księgowości Federal Reserve przez GAO (Rządowe Biuro Odpowiedzialności Finansowej- tłum. Jaromir)? I dlaczego Federal Reserve sprzeciwia się temu?
MrS: Nie wiem.
P: Czy Federal Reserve reguluje wartość Federal Reserve Notes i ustala stopy procentowe?
MrS: Tak.
P: Proszę mi wyjaśnić, jak to możliwe, żeby system rezerwy federalnej był zgodny z Konstytucją, skoro przecież tylko Kongres, dzielący się na Senat i Izbę Reprezentantów, jest (a przynajmniej powinien być) uprawniony do bicia naszych monet, do emitowania ich i do ustalania ich wartości? Nigdzie w Konstytucji nie ma zapisu o możliwości przeniesienia przez Kongres jakiegokolwiek zawarowanego konstytucyjnie uprawnienia na przedsiębiorstwo PRYWATNE- a może się mylę?
MrS: Nie znam się na prawie konstytucyjnym. Mogę skontaktować Pana z naszym działem prawnym.
P: Powiem Panu, że ja zadałem sobie trud przeczytania konstytucji. NIE POZWALA ona na to, by jakiekolwiek uprawnienie przyznane instytucji państwowej zostało przeniesione na prywatne przedsiębiorstwo lub stowarzyszenie. Czy nie stanowi ona, iż wszelka inna władza, nieprzysługująca pojedynczym osobom prawnym, jest zastrzeżona dla państwa i jego obywateli?
Czy zapis ten dotyczy przedsiębiorstwa prywatnego?
MrS: Nie sądzę, wiem jednak, iż utworzenie Federal Reserve doszło do skutku dzięki zgromadzeniu ustawodawczemu.
P: Czy zgodziłby się Pan z takim stwierdzeniem: "to jest nasz kraj i pieniądze też powinny być nasze, tak jak stanowi konstytucja"?
MrS: Rozumiem Pańską intencję.
P: Dlaczego mielibyśmy pożyczać nasze własne pieniądze od PRYWATNEGO konsorcjum bankierów (Z ODSETKAMI)? Czyż nie po to właśnie doprowadziliśmy do rewolucji, aby stać się odrębnym, suwerennym narodem, mającym swoje prawa?
MrS: (odmówił odpowiedzi)
[...]"

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.