Dodaj nową odpowiedź

Przypadki poznańskie

W roku 2008 i 2009 wraz z żoną ubiegaliśmy się w poznanskim urzędzie o przydział mieszkania komunalnego/socjalnego. Każdorazowo otrzymywaliśmy decyzję odmowną. Dodatkowo była ona opatrzona POUCZENIEM (!), że urząd nie ma obowiązku uzasadniania decyzji odmownej. Jednocześnie w tym samym okresie w prasie pojawiały się sygnały, że miasto dysponuje tak naprawdę dość znaczną pula lokali mających status socjalnych lub komunalnych, jednak powszechnie znane praktyki na innych poletkach pozwalają przypuszczać,że również tutaj do głosu dochodzi urzędnicza bezwładność umysłowa, nepotyzm i niegospodarność. Wg zebranych przeze mnie informacji, w tej chwili w Poznaniu istnieje realna możliwość natychmiastowego przydziału około ośmiuset (!) mieszkań dla najbardziej potrzebujących.
Zresztą dotyczy to nie tylko mieszkań ale wielu innych nieruchomości. Dobitnych przykładem jest poznański Rozbrat i związana z jego sytuacją niemoc i niechęć umysłowa władz miasta czy wspaniały budynek przedszkola na os. Pod Lipami w Poznaniu, który decyzją Frankiewicza (na szczęście ten człowiek nikogo już nie skrzywdzi - zabiło go umiłowanie do uprawiania kosztownych i elitarnych sportów o arystokratycznym pochodzeniu) niszczał całymi latami!

W opisywanej przez dziennik.krakow.pl sprawie zastanawia jeszcze jedno: dlaczego nikt nie protestuje i nie zgłasza do prokuratury dziesiątki przypadków rozdawania niezwykle cennych nieruchomości Kościołowi na mocy działania zbrodniczej Komisji Majątkowej !?!?! Przecież jest to znakomita okazja, by szereg takich spraw nagłośnić!

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.