Dodaj nową odpowiedź

1) Ten samochód został

1) Ten samochód został prawdopodobnie kupiony za nadwyżkę pochodzącą z wartości dodanej z poprzednich inwestycji, lub z wirtualnych pieniędzy wyprodukowanych przez bank na poczet przyszłego wyzysku.

2) Wartość pracy ocenia się zazwyczaj za pomocą środka do mierzenia wartości (pieniędzy). Wartością usługi jest to, ile za nią ludzie są skłonni płacić. Za utrzymanie samochodu nie odpowiada pracodawca, tylko zazwyczaj inny pracownik warsztatu samochodowego. Pracodawca powinien zainkasować za swoją część pracy, czyli podpisanie paru papierków - jakieś 1% czasu pracy mechaników i kierowców.

Dobrze wiem ile czasu zajmuje zarządzanie pracownikiem, bo mój sąsiad jest teoretycznie moim szefem. Podpisuje różne papierki i zgarnia drugie tyle ile ja zarabiam od korporacji która wynajmuje jego usługi. Wiem, że zarządzanie tym procederem zajmuje mu śmiesznie mało czasu (w porównaniu do zysków). Ja zaś nie mogę się zatrudnić bezpośrednio w firmie w której faktycznie pracuję, bo ta firma obchodzi przepisy o zatrudnieniu dzięki takim ludziom jak mój sąsiad.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.