Dodaj nową odpowiedź

1) Ja się z czegoś

1) Ja się z czegoś wycofuje?

Skoro tak się uparłeś przy Salwadorze to masz. Salwador miał dość trudną historie (m.in. wojna domowa, lewicowa partyzantka, dyktatura etc.). Jego spokojna wolnorynkowość istnieje stosunkowo krótko (nie więcej jak 20 lat). Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że nie tak łatwo wyprowadzić kraj na prostą nawet przy użyciu odpowiednich reform. Na pewno nie w tak krótkim czasie.

2) Te państwa w dużej większości nie są bardziej wolnorynkowe od zachodu. Nie odbieram im prawa wskoczenia do pierwszej 20 jak to ładnie ująłeś. Jednak zarzuciłeś mi, że pod względem HDI są tak "nisko" (?). Co jest absurdalne bo bo ponad nimi znajdują się tylko kraje z bogatego zachodu które od setek lat są niepodległe i ciężko pracują na obecny poziom życia.

3) Bzdura. Z tego co wymieniłeś to tylko jedno państwo (Gruzja) jest naprawde poniżej Kuby. Reszta jak pisałeś jest albo nieco wyżej albo na porównywalnym poziomie.

4) Iralandzki "Business Freedom" otrzymał ponad 90 pkt więc nie wiem o co ci chodzi. Iralndia jest krajem wolnym gospodarczo. To, że Irlandia nie sprywatyzowała strategicznych gałęzi o niczym tak naprwdę nie świadczy skoro silnie wspiera prywatną inicjatywe i nie blokuje przesiębiorstw będących konkurencją dla firm państwowych.

5) No to trudno, nie zaradze.

A przy okazji. Dlaczego Chile po serii reform liberalnych za czasów Pinocheta zysakło gigantyczny bum gospodarczy, aktualnie ma największy wzrost wśród państw Ameryki łacińskiej oraz najwyższy HDI wśród tychże państw? Zaznaczam, że przed Pinochetem Chile należało do czołówki ale od tej drugiej strony.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.