Dodaj nową odpowiedź

o vacie pod krzyżem

Jest prawdziwym twierdzenie, że PO skorzystała z okazji i podniosła podatek VAT w czasie zadymy medialnej o krzyż. Natomiast nieprawdziwe jest twierdzenie, że nie należało robić akcji przeciwko krzyżowi. Ja sam tam byłem.

Jest prawdą, że Dominik bardzo podkreślał bezprawny charakter krzyża na dziedzińcu pałacu prezydenckiego. Ale nieprawdą jest, że anarchiści powinni cieszyć się z każdego bezprawia. Przeciwnie, rzeczy zastępcze – jak krzyż na dziedzińcu – powinniśmy zwalczać.

Dominik wielokrotnie podkreślał przekroczenie zakresu wiary katolickiej przez obrońców krzyża. To są obrońcy znaku a nie religii. I znowu powinniśmy cieszyć się, jeśli któremuś z obrońców trafiło to do przekonania. Wolimy myślących katolików, uwrażliwionych na sprawy ludzkie niż ortopraktyków ślepo trzymających się litery katechizmu.

Raz tylko Dominik skrytykował podwyżkę podatku VAT. Oczywiście, gdybyśmy tam byli w liczbie tysiąca to swobodnie poszerzyłbym wątek społeczny. Jeśli chodzi o sprawę podatku to pewne organizacje anarchistyczne zwalczają krytykę rządu celowo i od wielu lat. Szukam ludzi do akcji przeciwko obniżkom podatku od wynagrodzeń a podwyżce podatku VAT.

Nikt nie podniósł tezy, że obrońcy krzyża to biedni, skrzywdzeni przez państwo ludzie, którzy stracili swojego prezydenta i został im tylko kawałek drewna. Oni będą zawsze biedni, dopóki nie zrozumieją, że prawdy o locie TU-154, prawdy o państwie nie odkryją stojąc na Krakowskim Przedmieściu. Muszą zacząć poznawać fakty społeczne i samodzielnie myśleć. My, anarchiści, powinniśmy im w tym pomóc.

Na koniec należy cieszyć się, że tysiące ludzi wyszło z domu i stanęło na ulicy. To sto razy więcej niż na przeciętnej pikiecie anarchistów. Szkoda, że nie umiemy na Facebooku zaprezentować jakiejś trafnej idei.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.