Dodaj nową odpowiedź

Podstawą prawną działań

Podstawą prawną działań Pracowników Ochrony na wszelkich imprezach masowych i sportowych, jest Ustawa o Bezpieczeństwie Imprez Masowych wraz z aktami wykonawczymi do niej.

Służba Porządkowa - to tylko i wyłącznie licencjonowani Pracownicy Ochrony, w świetle ww. Ustawy w trakcie trwania wszelkiego rodzaju takich jak ta imprez i zgromadzeń, mogą używać środków przymusu bezpośredniego (siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających oraz podobnych technik obrony lub ataku, kajdanek (stalowe lub plastykowe typu "SWAT", RMG - Ręcznych Miotaczy Gazu [żel, pieprz, pianka]), wolno im wezwać osobę do opuszczenia imprezy, mogą takiej osobie towarzyszyć do wyjścia, lub zgodnie z prawem i zgodnie z Ustawą, mogą taką osobę wyprowadzić siłą - jest to tzw. usunięcie z imprezy, mają prawo, zgodnie z ww. Ustawą (nie wierzycie, to poczytajcie, chodząc na imprezy proponuję się zapoznać) legitymować osoby/uczestników, ustalać uprawnienia do przebywania na imprezie poprzez sprawdzenie posiadania przepustki/biletu/karnetu itp., za brak ww. usuwają z imprezy, mogą nakazać osobie legitymowanej opuścić pojazd (na czas legitymowania, bądź na czas kontroli osobistej), jeżeli tego nie zrobi - usuwają z imprezy. Mają zgodnie z Ustawą i zgodnie z polskim prawem, uprawnienia do przeprowadzania kontroli osobistej! Sprawdzają odzież i bagaże podręczne lub pojazdy!! Robią to pod kątem wnoszenia alkoholu, lub niebezpiecznych narzędzi, taką osobę ujmują i przekazują Policji! Mogą również ww. przedmioty zarekwirować, tak dokładnie "zarekwirować" i wraz z osobą ujętą za popełnienie w tym wypadku przestępstwa za wnoszenie niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzkiego, przekazać Policji!

W trakcie trwania Imprez Masowych licencjonowany Pracownik Ochrony, będący członkiem Służby Porządkowej, jest w sposób szczególny chroniony prawem, przewidzianym w kodeksie karnym dla funkcjonariuszy publicznych. Ubliżenie takiemu pracownikowi, to znieważenie Funkcjonariusza na służbie, naruszenie nietykalności - kara grzywny w wysokości 2 tys. zł., kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2. Nie jest to sprawa z powództwa cywilnego jak w wypadku zwykłych obywateli, tylko jest to przestępstwo ścigane z urzędu - kodeks karny.

Takie uprawnienia mają wg. Was Ci "zwykli Ochroniarze, którzy na służbie są takimi samymi ludźmy jak My wszyscy!" Proponuję poczytać podstawy prawne, a poźniej dywagować na jakiś temat.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.