Dodaj nową odpowiedź

Doradzę przede wszystkim

Doradzę przede wszystkim nie powtarzać błędów.

Ruch lokatorski musi mieć WłASNĄ KONCEPCJĘ tego, jak ma wyglądać system mieszkalnictwa komunalnego.

Jest to system pomocowy, podobny do zasiłkowych. Trzeba określić: zasady wejścia do systemu, zasady wyjścia z niego, oraz to co z beneficjentem systemu dzieje się w trakcie to znaczy, katalog praw i obowiązków. A także co się dzieje z beneficjentem systemu w dwóch sytuacjach: kiedy mu sie sytuacja pogarsza i kiedy mu sie sytuacja polepsza. I okreslić parę szczegółów: jak liczyć kryteria; majątkowo czy dochodowo. Moim zdaniem: w ogole inaczej - w oparciu o dochód w stosunku do wartości dobra czyli lokalu.

"wypadanie" z systemu musi się odbywać z amortyzacją: nie tak, że ktos nagle przekroczy dochód i traci komunałkę, ale jeśli jego wzbogacenie ma charakter długotrwały. W międzyczasie moze np. płacić wyższy czynsz, nim sie sytuacja wyklaruje.

Do negocjacji idzie się z własnym projektem, a nie katalogiem potrzeb. To druga strona ma się męczyć z projektem obywateli, a nie oni latać dziury obecnego syfu. Nie musi być to dzieło genialne, ale pukt wyjścia musi być własny.

Nie wolno tez nabierać się na: zasady prawa lokalnego (bo przecież partner samorządowy sam je ustala - vide; liczba stowarzyszeń w okrągłym stole") czy wyczekiwać miesiącami na proste gesty.

Na teraz: pobrać deklaracje od kandydatów na radnych co do ich planów, pomysłow na mieszkalnictwo i ogłosić je, żeby pokazać idiotów, wrogów czy tych co maja w nosie, a na resztę mieć haka po wyborach.
Nagłośnić plakatami nazwiska radnych blokujacych okragły stół i odpowiedzialnych za podwyzki czynszów komunalnych. NAZWISKAMI - teraz jest moment.

To w wielkim skrócie.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.