Dodaj nową odpowiedź

Przepraszam, ale jak sobie

Przepraszam, ale jak sobie wyobrażacie sytuacje w której osoba o poglądach anarchosyndykalistycznych czy lewicowo-gospodarczych miałaby poprzeć neoliberalizm, który współcześnie stanowi bezporównywalnie większe zagrożenie, niż organizacje radykalnie-narodowe.(nie jest też przesadą stwierdzenie, że te dwie tendencje doskonale ze sobą współópracują i się uzepełniają) W takiej sytuacji takie porozumienie potencjalnie można zaakceptować tylko ze względów strategicznych - ale można też się z tym nie zgodzić, nie sądzicie?

Ludzie, którzy wspomagając tą akcję przyzwalacie jednocześnie na taką współpracę dokonujecie własnego wyboru, wytłumaczcie mi natomiast sytuacje w której antyautorytaryści przedstawiają, swoje konsekwentne stanowisko wspierające blokadę faszystów i wyrażające prawdę o zagrożeniach, odbieracie jako jakiś personalny atak? ZSP będzie na blokadzie i nie widzę powodów dla których ta obecność miałaby być traktowana jako agresja. Nie szukajcie kłótni tam gdzie nie niesie ona za sobą żadnych rozwiązań - pozwólcie anty-autorytarystom sprzeciwiającym się wszelkim kategoryzacją, płciowym, narodowym i klasowym demonstrować swój sprzeciw. Jeżeli uważacie, że "Gazeta", by zwalczać faszyzm w społeczeństwie jest na tyle niezbędna, by wykluczać od głosu wrogich jej antyautorytarystów to bardzo mi z tego powodu przykro.

Uważam, że logicznym obowiązkiem minimum każdego antyautorytarysty jest zachowanie w takiej sytuacji świadomości, że podejmuje się współpracę z ideologią wrogą własnym przekonaniom. Nie obudźcie się któregoś dnia w świecie w którym "antyfaszyzm" należy do mainstreamu, a praktyczna nędza i kategoryzacja człowieka są bez porównania powszechniejsze, niż obecnie. Bądźmy w czwartek solidarni z wolnością człowieka i nie szukajmy pomiędzy sobą zbędnych zaczepek. Wrogowie wolności tylko na to czekają.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.