Dodaj nową odpowiedź

Zubożony uran jest

Zubożony uran jest wykorzystywany jako rdzenie pocisków ppanc. z tego tylko względu, że ma o wiele większą gęstość od ołowiu więc lepiej się do tego nadaje. W tomahawkach nie stosuje się go z tego wzgledu, że te rakiety nie wykorzystują energii kinetycznej do rażenia celu tylko energię powstałą na skutek eksplozji ładunków wybuchowych. Uran nie ma tu nic do rzeczy. Nie ma sensu ładować go do bomb burzących jak twierdzisz bo po co? Skoro one mają wybuchać a uran jakoś szczególnie wybuchowy nie jest.

Poza tym zubożony uran wykorzystywany w amunicji czołgowej i lotniczej(ale nie w postaci bomb tylko amunicji do działek) jest o wiele mniej promieniotwórczy od tego uranu który wystepuje naturalnie w glebie. Jednak jego problem polega na tym, że po ostrzale zalega w dużych ilościach na małym obszarze, jednak w dalszym ciągu nie ma jednoznaczynch dowodów, że jego promieniotwórczość jest głownym skutkiem tych schorzeń. Nie neguje tutaj istnienia problemów z nowotworami, białaczką itp. jednak są one wywoływane nie przez promieniotwórczość a przez fakt, że uran jest metalem ciężkim i w związku z tym silnie toksycznym i wywołującym w/w choroby. Ale również np. ołów i rtęć (czyli pierwiastki równie często spotykane po wojnie) również je wywołuje. Idąc dalej oprócz tych wszystkich nieszczęsnych metali rejon walk zostaje również zkażony innymi toksynami pochodzącymi ze spalania wszelkich rodzajów smieci (od paliwa po wszystko inne co zdołało się zaplaić a ludzie nawdychać).

Jak pisałem wyżej nie neguje wystepowania tych chorób, ale mają one stosunkowo niewielki związek z uzywaniem zubozonego uranu. A wszystko po to, żeby twoje rewelacje nie urosły znów do rangi ploty o tym, że Amerykanie zrzucają bomby atomowe na Libie, bo takie newsy do tego właśnie dąrzą.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.