Dodaj nową odpowiedź

ISTOTO OBDARZONA ???

"Czytelnik CIA "- super poglądy! Praktykujący fundamentalista chrześcijański i to jak porządnie wychowany! Wyobraź sobie długie i szczęśliwe życie ludzi bez pszczół, albo bez ropy?
Skoro mamy umysły - korzystajmy z nich dla własnego dobra. W świecie wylanym betonem i asfaltem czeka nas np. terror i powszechny kanibalizm, po tym jak przez miesiąc prądu nie będzie, bo pożywienia już w lasach nie zaznasz. Wtedy znajdziesz czas na odrzucenie schematycznych ograniczeń myślowych czy pozbędziesz się płytkiej kruchtowej moralności?
Historia ekspansji chrystianizmu jasno pokazuje że ludzie w swojej, moralnie usprawiedliwionej i nieskończonej, zachłanności nie zdążają nawet poznać zasad działania ekosystemów, które skutecznie niszczą w imię dobra ludzkości. Nie mówiąc o przewidywaniu skutków swojej destruktywnej działalności z próżności i wygodnictwa, która zagraża CZŁOWIEKOWI.
CZEGO JESTEŚMY ŚWIADKAMI!
A może jest inaczej a życie pod kontrolą jest wygodniejsze, bo chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego że ktoś kontroluje to jak ciepło masz w domu w taki sam sposób jak to ile zarabiasz, bo pewnie na tym najbardziej ci zależy. Wmówienie całym społeczństwom wyższości człowieka nad przyrodą jest zgrabnym zabiegiem polityczno - teologicznym, który ma na celu usprawiedliwienie bezwzględności i braku hamulców etycznych, nawet w stosunku do innych ludzi, co jest faszyzmem w najczystszej postaci. Z takimi poglądami można zostać ojcem redemptorystą, albo np. konformistą, który boi się samodzielności (= pusta religijność).
Skoro nie dasz rady spojrzeć na to z dystansu - nigdy nie wyjdziesz z kolein schematów myślowych, które propagujesz.
skinhead is dead!

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.