Dodaj nową odpowiedź

Zdaje się że próbuje go

Zdaje się że próbuje go obalić nie zachód ale zrewolucjonizowany lud. Gdyby zachód chciałby obalić kadafiego zrobiłby to teraz w 2-3 dni. Gośc sobie nie może poradzić z uzbrojonymi cywilami ,a co dopiero by zrobił jakby zaatakowali go zawodowcy po zęby uzbrojeni w najnowoczesniejsza technike. Niechybnie skończyłby jak saddam w jakies jamie.

Naloty na libie póki co mają charakter wybitnie militarny- aby się o tym przekonać wystarczy dokładnie pooglądać Aljaazera. Można sobie obejrzeć wraki czołgów i artylerii które jeszcze niedawno atakowały bezbronną ludność misraty czy bengazii. Bezbronną bo rebelianci takiego sprzętu nie mają. Ponadto zaatakowano centra dowódcze i pozycje obrony przeciwlotniczej. Jedyne dane na temat rzekomy ofiar wśród ludności cywilnej pochodzą z libijskiej telewizji reżimowej - tej samej która na przemian nazywała rebeliantów agentami mossadu i usa i nafaszerowanymi haszyszem wojownikami Al-Kaidy. Rzeczywiście wiarygodne źródło informacji, nie ma co.

Ja osobiście nie mam złudzeń co do intencji zachodu np.francja wydaje mi się że za wszelką cene chce obalić kadafiego bo ten ponoć ma kwity na sarkozyego (na własne uszy słyszałem jak syn kadaffiego mówił to w wywiadzie dla euronews że sponsorowali jego kampanie) , ale nie jest tak, że każde działanie usa i nato ZAWSZE prowadzi do czegoś złego. W tej chwili naloty wyrownują nieco równowage sił. Bez nich rewolucja już by była na łopatkach ,a bezpieka dokonywała by totalnej czystki. Ktoś ma jakieś wąptliwości co do tego?

Antymilitaryzm też powinien mieć swoje granice , inaczej bowiem może prowadzić do absurdu. W 1939 roku byli tacy co krzyczeli , że nie należy prowadzić imperialistycznej wojny w imie interesów kapitalistów z III Rzeszą. Historia pokazała że byli skończonymi debilami.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.