Dodaj nową odpowiedź

Brak sił

"Zresztą co za problem studiować i pracować? Tak cieżko? Zdobywasz od razu doświadczenie i łatwiej później o prace, a tak skończy dzienne z filozofi i dziwi się jeden z drugim że nie ma gdzie filozofować..."

Właśnie to jest duży problem. Absolwenci szkół średnich nie mają co ze sobą zrobić, bo jest duże bezrobocie, zatem idą na studia, do szkół pomaturalnych, przeczekać kryzys rynku pracy. Jednak ten nie zmienia się od 20 lat. A skoro masy idą na studia, a zjawisko to ma poparcie w ministerstwie edukacji, to tym samym na pogardzanych kierunkach (filozofii, socjologii, historii, politologii, polonistyce) spada poziom. Dalej mamy już tylko produkcję wykształciuchów i kolejny problem - wysokie bezrobocie wśród ludzi z wykształceniem wyższym. (Ale niekoniecznie wykształconych).

Jak ukończyłem filozofię, ale od początku nie miałem złudzeń. Wiedziałem, że powinno się studiować eletrotechnike, telekomunikacje i elektronike (względnie informatykę), bo w przeciwnym razie będą spore problemy z pracą. Ja nie uważam bym zmarnował 5 lat swojego życia, mimo że teraz pracuję za 5 zł z groszami na godzinę i nie mam perspektyw na pracę w tym kraju. Swojego wyboru i zadowolenia z obranych studiów nie wytłumaczę osobie, która zajmuje się liczeniem słupków, opracowaniem statystyk wzrostu akcji, czy innych gówien. Są różne modele życia i niektórzy mają głęboko... wyścig szczurów, wspinanie się na szczebelki drabiny itp.

Poczekajmy jeszcze parę lat. Przyjdzie 8 inżynierów na jedno miejsce i będą dowodzić swojej elastyczności, wyjątkowości, by zdobyć etat. Na polibudzie produkcja informatyków też już idzie pełna parą.

P.s. Ja zanim zwolnię się ze swojej fabryczki chętnie rozlepiłbym jakieś antykapitalistyczne wlepki. Przydała by się na na tym portalu jakaś baza materiałów.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.