Dodaj nową odpowiedź

To proste : najbogatsi mają

To proste : najbogatsi mają możliwości żeby uciec z kapitałem (poniekąd słusznie, każdy chciałby uciec z oszczędnościami / dochodem przed opresyjnym państwem) bądź zainwestować go na wielu płaszczyznach tak, że zyski przekroczą straty. Biedni za to dostają po dupie zwiększonym VATem, zwiększonymi rachunkami i bezrobociem. Brak klasy średniej, bo drobnych przedsiębiorców jest o wiele za mało w stosunku do wydatków na cele administracyjne i inne fanaberie państwa, przekłada się na to, że nie ma pracy i zmniejszają się przychody średnich przedsiębiorstw, co owocuje większym bezrobociem i zastojem w temacie wynagrodzeń. To powoduje, że ludzie są coraz biedniejsi.

Źródłem takiego stanu rzeczy, jest opresyjne państwo, które nie pozwala ludziom łatwo prowadzić działalności gospodarczej, uniemożliwiając nie tylko oszczędności pod kolejne inwestycje, ale zatrudnianie ludzi w ogóle. W tym samym niemal czasie, duże korporacje i markety są zwalniane z podatków by na głodowych pensjach zatrudnić kilka osób i wykończyć drobny handel.

Tak niestety działa system gospodarczy, w którym zamiast niskich kosztów i jak najmniejszej liczby przepisów, mamy wysokie bariery wejścia na rynek, pracę obłożoną wysokimi kosztami a do tego wszystkiego administrację, która sprzyja zagranicznym koncernom wprowadzając nierówną konkurencję. W teorii to rynek (czyli konsumenci i producenci) powinien decydować o tym kto jest lepszy i kto się bardziej rozwinie, w praktyce za nas robią to biurokraci...

Tym samym biedniejsi są coraz biedniejsi, bogaci coraz bogatsi, a średniacy próbują po prostu jakoś w miarę żyć.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.