Dodaj nową odpowiedź

No tak, ale pytanie jest czy

No tak, ale pytanie jest czy faktycznie te wszystkie rzeczy które są tu opisane dzieją się w NWŚ? Bo sam fakt zatrudnienia np. na umowę na czas określony, nie oznacza wcale,że pracownik poniesie tego faktycznie negatywna konsekwencje w stosunku do umowy stałej - to zależy od pracodawcy. Jako statystyczne zjawisko to fakt, ale jeżeli już robi się coś pod konkretnym obiektem, to oczekiwałbym, że poparte będzie to jakimiś wywiadem pracowniczym.

Np. "Innym problemem kobiet zatrudnionych na umowach śmieciowych jest brak prawa do urlopu macierzyńskiego i brak gwarancji powrotu do pracy po urodzeniu dziecka."

Pytanie czy w NWŚ tak jest? Czy, któraś z pracujących tam kobiet tak miała? Urlop macierzyński, może gwarantować państwo, albo bez tej gwarancji pracodawca, podobnie z powrotem do pracy. Realia są takie, że faktycznie nawet stała umowa tego nie gwarantuje - represje i możliwość ich zastosowania są zbyt małe, a złamanie prawa bardziej opłacalne.

Dalej: "W zasadzie, jeśli kobieta z dzieckiem pracuje na umowie śmieciowej, także nie ma gwarancji, że może brać wolne jeśli dziecko zachoruje. A nawet jeśli pracodawca na to pozwala (a jest to rzadki wyjątek), to taki urlop jest bezpłatny."

Znowu to samo, czy w NWŚ tak jest? "Gwarantować" cokolwiek może albo aparat represji państwa, grożąc pracodawcy, albo sam pracodawca dobrowolnie, bez względu na umowę, równie dobrze taką "gwarancje" może dawać silny związek zawodowy (róznymi metodami).

Dla mnie ten tekst jest niewiarygodny, mowa jest o zjawisku statystycznym i gładko przechodzi do indywidualnego przypadku.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.