Dodaj nową odpowiedź

jak na razie nie ma żadnego

jak na razie nie ma żadnego ruchu, może dopiero powstać, dlatego trudno zgodzić się z czymś takim: "polscy oburzeni poszli w niedobrym kierunku." przede wszystkim warszawscy a po drugie jeszcze nie wyszli z domów.

Przechodząc do krytyki poglądów tej warszawskiej "grupy inicjatywnej", jeśli chodzi o kwestie lokatorskie czy pracownicze to trudno żeby młodzież szkolna na tym się skupiała albo znała gdyby już chciała sie skupiać, nawet gdyby nie było żadnych wpływów z zewnątrz (KP) Oczywiście jeśli ktoś już na samym starcie ustawia się również na zewnątrz, to się nie zmieni tylko rzeczywiście "pójdzie w niedobrym kierunku".
Zagdzam się tą krytyką, jeśli chodzi o "demokrację przedstawicielską" albo inaczej pseudodemokrację, kwestie partii itd.
Całkowicie się nie zgadzam z tym ogólnym o demokracji. W gruncie rzeczy NA TYM POLEGA PROBLEM Z BRAKIEM DEMOKRACJI. Tak mógłby napisac liberał - demokracja nie jest dla mnie najważniejszą wartością, więc w rezultacie mozna ja poświęcić na rzecz kapitalizmu. U nas to się dzieje bardziej przy pomocy manipulacji w tej pseudodemokracji, są kraje gdzie przy pomocy terroru. Dziwne że coś takiego pisze anarchistka. Ludzie muszą samodzielnie decydować (oczywiście są granice dotyczące tych decyzji w kwestii ochrony jednostek). Gdyby społeczeństwo decydowało samo to jako anarchista jestem w stanie zaakceptować np to że odrzuci anarchizm jeśli anarchistom nie uda się przekonać do swoich poglądów. Najpierw jednak musi mieć możliwość samo decydować bo w pseudodemokracji ktoś inny decyduje za społeczeństwo. To co chcę powiedzieć że w takim ustroju oddolnej demokracji, nawet gdyby nie był on anarchistyczny, anarchizm możnaby bez problemu wprowadzić w każdej chwili. Teraz nie bo obecny system jest odgórny a odgórnie nie da się wprowadzić anarchizmu.

Sa też inne postulaty "polskich oburzonych"
ze strony rozbrat.org :

Dlaczego protestujemy?

15 października jest dniem międzynarodowego protestu. Akcje zapowiedziano już w ponad 700 miastach na całym świecie:. Demonstrujemy:

- przeciwko przerzucaniu kosztów kryzysu gospodarczego na barki zwykłych ludzi i wzrastającym kosztom utrzymania;

- przeciwko pompowaniu miliardów dolarów i euro w niewydolną kapitalistyczną gospodarkę, w tym banki i instytucje finansowe;

- przeciwko zawłaszczaniu instytucji politycznych przez skorumpowane elity i kliki blokujące jakąkolwiek zamianę społeczną;

- przeciwko samowoli wielkiego biznesu i spekulantów giełdowych;

- przeciwko wzrastającym nierównościom społecznym.

O co walczy Nowy Jork?

W procesie bezpośredniej demokracji zebraliśmy się razem i sformułowaliśmy te zasady solidarności, które leżą u podłoża naszej jedności:

- Angażować się w bezpośrednią i transparentną demokrację.

- Realizować osobistą i zbiorową odpowiedzialność.

- Uznawać podstawowe prawa jednostki i ich znaczenie dla każdej interakcji społecznej.

- Wspierać się wzajemnie w walce z każdą formą opresji.

- Zredefiniować wartość pracy.

- Szanować prywatność jednostek.

- Uznać edukację za prawo człowieka.

- Wspierać i praktykować wszelkie postacie otwartości w dostępie do dobra wspólnego.

- Mieć odwagę wyobrazić sobie nowy porządek społeczno-polityczny i gospodarczy, który da szansę wprowadzenia w życie większej równości.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.