Dodaj nową odpowiedź

Pisałem o kibicach jako

Pisałem o kibicach jako rzekomo wykluczonych. Prawdziwych wykluczonych nie stać na żadne mecze, a to że ktoś jest robotnikiem nie czyni go jeszcze wykluczonym. Nie mylmy pojęć. Po drugie czytelnicy Rzeczpospolitej i Najwyzszego czasu to zwykle nie są robotnicy. Po drugie nie wszyscy kibice, ale pewna wąska część przychodzi na tego rodzaju parady. Mamy kibiców nawet w ZSP (jest co najmniej jeden otwarty kibic Sparty Wrocław (choć mnie ten temat nie interesuje i nie rozmawiamy o tym, to podejrzewam że jest więcej kibiców w ZSP Wrocław), który bywa na meczach). Kibice bywają też na blokadach antyfaszystowskich. Co z tego wynika? Niewiele. Nie wiem co się ostatnio taki modny zrobił temat kibiców.

Poza tym oddajmy głos samym członkom ONR na temat składu ich organizacji (w wywiadzie dla Nacjonalisty): "W naszych szeregach działają głównie studenci oraz uczniowie szkół średnich, są wśród nas także absolwenci szkół wyższych". Ani słowa o robotnikach. Dodam że w MW członków o statusie studenta jest jeszcze więcej. Takie są fakty.

Co do Wyborczej, to ona zniechęca do wszystkich akcji antyfaszystowskich i nawołuje do zostania w domu: http://wyborcza.pl/1,75968,10607986,11_11_11___glupota__ze_az_boli.html
Także Blumsztajn w tym roku "nie zachęca do wyjścia z domu 11 listopada". Nie jest prawdą, że Wyborcza jest współorganizatorem Kolorowej Niepodległej. Krytykuje nawet taki wesoły i pacyfistyczny happening jak ta akcja z zasłanianiem pomnika Dmowskiego. Blumsztaj pisze w GW w artykule "Nie majstrujmy przy pomnikach": "Te nielubiane pomniki przypominają nam, że są tacy, którzy chcieliby nieco innej czy nawet zupełnie innej Polski niż my. A przecież mamy tylko jedną ojczyznę i jakoś się musimy w niej zmieścić." Mnie to przypomina raczej to, co piszą autorzy powyższego listu otwartego.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.