Dodaj nową odpowiedź

Wszystko to opierasz na

Wszystko to opierasz na jednym oświadczeniu CGT, które trudno żeby podważało słuszność decyzji CGT. Na tej samej zasadzie sądy państwowe nie podważają działań organów państwa. To dość naturalne. Jeśli z góry zakładasz złą wolę pracownika, tylko dlatego że pracodawca źle o nim piszę, coś jest nie tak.

Nie wiem kto był podmiotem zatrudniającym. Czy lokalna sekcja, czy jakiś inny podmiot. Wbrew pozorom, ma to bardzo istotne znaczenie, bo kryją się za tym relacje władzy. Być może możesz dla nas zdobyć tą informację. Sami też jej poszukamy.

Nie dyskutowałem w ogóle o kwestii wymiaru sprawiedliwości w społeczeństwie anarchistycznym, bo to jest osobny temat. Ale w skrócie, uważam, że niezbędne będą zewnętrzne instytucje rozjemcze, do których zainteresowani będą się dobrowolnie zgłaszać w celu rozwiązania sporów. Przed wydaniem orzeczenia przez takich rozjemców, strony mogłyby się umówić co do zakresu możliwych wyroków i dopuszczalnych dowodów, oraz do tego, że będą przestrzegać orzeczenia zewnętrznej organizacji niezależnie od jej orzeczenia. To tylko jeden z możliwych modeli sprawiedliwości bez państwa. Nie mówię że najlepszy i jedyny słuszny.

Niemniej, hipotetyczna dyskusja o sądach w społeczeństwie wolnościowym nie ma nic wspólnego z tą sytuacją, bo nie mamy do czynienia ze stosunkiem równych podmiotów. Jeden z nich miał władzę podpisania wypowiedzenia umowy, drugi musiał wykonywać jego polecenia.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.