Dodaj nową odpowiedź

Zastanówmy się, czy

Zastanówmy się, czy dotacje w tym konkretnym przypadku coś zmieniają. W kapitalistycznej firmie wyzysk jest dlatego że kapitał pochodzi od samych pracowników firmy, a tutaj pochodzi z zewnątrz. Jest inaczej niż w NWŚ gdzie masz wyzysk w samej relacji pracownik-szef i przypomina raczej publiczną służbę zdrowia a do tego z jakąś formą samorządności.

Jest to jakas forma redystrubucji, w tym przypadku jest podobnie bo środki trafiają z powrotem do pracowników na ich organizację. Nie podoba mi się to tak samo jak państwowa służba zdrowia ale jednak to co innego niż wyzysk i trzeba to inaczej traktować. Wydaje mi się, że mówienie że związkowcy tutaj wyzyskują bo inni pracownicy świadczą im jakieś usługi to jak mówienie że pacjenci wyzyskują pracowników szpitala, bo pracownicy szpitala dostają wynagrodzenie od państwa za swiadczenie usług pacjentom (nie dyrekcji szpitala tylko pacjentom!!!)

W przypadku Sierpnia'80 sytuacja jest inna ale tylko dlatego że tam na górze ktoś żyje z ich pracy. Gdybyś potrafił udowodnić że w CGT są jacyś zwiazkowcy żyjący z pracy tych etatowych pracowników to byłaby inna rozmowa. Tylko wtedy byłby tam wyzysk. Ale o ile wiem to tak nie jest.

Zrozum że ja niczego nie zakładam, jestem tutaj obserwatorem który doszedł do takich wniosków czytając o całej sprawie. Jestem tutaj takim bezstronnym rozjemcą jakiego się domagasz wyżej (oczywiście nie na poważnie tylko w dyskusji w internecie i anonimowo :) To wnioski a nie założenia.

Odpowiadając na 1) i 2) - w tym przypadku to za mało, a do tego pomiędzy 1 i 2 jest sprzeczność, czy ty jej nie widzisz? Zwrócił na to uwagę H2 i ja też o tym napisałem wyżej - rzeczywiście stoją po stronie pracownika ale w obronie etatu związkowego :) Gdyby CGT postanowiło zwolnić wszystkich to musieliby stanąć po stronie pracodawcy przeciwko pracownikom domagającym się przywrócenia do pracy.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.