Dodaj nową odpowiedź

Capitan obvious! Trzeba być

Capitan obvious! Trzeba być naprawdę cepem żeby brać kredyt wiedząc że będzie się miało duże problemy z jego spłatą. Część ludzi będzie przyparta do muru, jednak są pewne instytucje które mogą pomóc najbiedniejszym, kościoły, domy pomocy, instytucje prywatne, tak że mogą się oni obyć bez kredytu.
Co do samego artykułu to autor nic odkrywczego czy bardzo oczywistego nie napisał, uważaj na kredyty, przewiduj czy nie będziesz miał problemów z ich spłatą i czy lepiej nie jest oszczędzać cały rok(skoro stać cię na spłatę kredytu z % to stać cię tym bardziej na oszczędzanie)
Autor nie napisał natomiast wielu przydatnych rzeczy dot. banków: Po pierwsze czytaj umowę! To że jest napisane że pożyczka na 1% nie znaczy że tak jest- 1% to rata kapitałowa, do tego dochodzi jeszcze prowizja, która w przypadku kredytów konsumpcyjnych jest zwykle bardzo wysoka. Należy uważać również na kary o których jest mowa w umowach. Banki i pożyczkodawcy wiedzą że ludzie którzy biorą kredyty to zwykle ludzie ubodzy, którzy będą mieli problemy w spłacie, dlatego zastawiają pułapki- wysokie kary za opóźnienie w spłacie raty(nawet o 1 dzień) itp. itd. Uważać należy szczególnie jak kredyty bierze się nie w bankach a w instytucjach pożyczkowych (np. taka znana na P, kończąca się na vent) bo wtedy oprocentowanie może skoczyć nawet do 70%
Reasumując to odradzałbym brania kredytów konsumenckich, a doradzał brać kredyty jedynie na długie inwestycje(mieszkanie, dom, samochód). W ogóle to polecam zakładanie małych społeczności, czy własnych kas kredytowych- duże grupki znajomych mogą pożyczać małe sumy, z których robi się już trochę więcej. 30 osób które da 100zł daje 3000- więc pokaźną sumę a można obyć się bez % bankowego a czasami bez % w ogóle. Ale jest to propozycja dla osób które nie będą się wstydziły poprosić znajomych o pomoc ze względu na kondycję finansową.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.