Dodaj nową odpowiedź

myślę że mylicie libertarian z korwinowcami

libertarianie w ujęciu światowym raczej są za prawem własności MATERIALNEJ ale nie własności wirtualnej, czy kopiowalnej. w większości przypadków ogranicza się to do własności ziemi, i majątku złożonego z dóbr materialnych, które można ewentualnie zamienić na inne produkty.

infoanarchiści libertarianie jakich myślę że jest większość są za brakiem własności intelektualnej, czyli czegoś abstrakcyjnego. obrazując - obraz będzie własnością, obraz fizyczny namalowany przeze mnie. ale kopia obrazu i prawa do mojego autorstwa do mnie nie istnieją. płyta wydana przeze mnie będzie własnością wydawcy czy tego do kogo prawa będą zbyte. ale jej kopia nie powinna być objęta prawem autorskim. idąc dalej, jeśli wynajdę lek na raka, mogę nie ujawniać jego receptury ale jak ktoś inny go wynajdzie czy podejrzy jak go produkuję nie ma być żadnych patentów. również znaków towarowych itp, praw autorskich do cytatów itd. własnością w skrócie według libertarian a przynajmniej ich większości jest to, co może zostać odebrane dosłownie, czyli czego można kogoś pozbawić. jeśli ktoś skopiuje moją płytę ale ja mam tą płytę i nawet jej fizycznie nie brał do ręki żeby ją skopiować to ma kopię mojej płyty czyli jej nie ukradł. jeśli natomiast ktoś mi zajebie krzesełko, na którym siedzę to się wywrócę i odczuję stratę. wydaje mi się że to rozumowanie jest dość proste i logiczne, aczkolwiek nie jestem libertarianinem i jestem przeciwnikiem praw jakichkolwiek własności, to znaczy uważam że jak ktoś mi zajebie krzesełko to ok, bo ja też mogę mu zajebać jedno jak i dwa krzesełka, chociaż wywrócić się w jednym czasie będzie mógł niestety tylko raz.

korwinowcy to najczęściej młodzi ludzie chcący mieć maksimum własności wirtualnej, w postaci wirtualnego kapitału który mogliby namnażać, dobrze inwestując w kapitalistyczny rynek oparty na spekulacjach, i giełdzie, czy np u bukmacherów czy w zaznajomionym kasynie. są za spekulacyjnym kapitałem, stosunki pracy i pracodawców ich raczej nie różnią.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.