Dodaj nową odpowiedź

w sumie rozumiem ten punkt widzenia.

diagnoza poniekąd słuszna.

czytając o rudej małpie jak zwykle byłem pod wrażeniem poczucia humoru nacjonalistów :)

a w sumie to i tak na jedno wychodzi. jeśli ktoś mi zlikwiduje portale, serwisy, czy firmę w internecie za sposób ich prowadzenia i brak autocenzury bądź współpracy z rządem w imię Wolności - choćby słowa, nikt z dzisiaj protestujących nie będzie tym zainteresowany. tak więc dla mnie nie ma znaczenia czy będzie Acta, czy nie, bo chcąc robić wszystko zgodnie ze swoim podejściem do życia w internecie, i tak dziś jestem narażony na wizyty tu i tam, obserwacje, odpowiedzialność karną, bądź likwidację / blokadę prowadzonych przez siebie inicjatyw. i tak żeby czuć się minimalnie bezpieczniej muszę próbować omijać przeszkody, gadać z hakerami, czy pływać w sieci TOR.

popieranie dzisiejszych protestów miało by sens jedynie wtedy, kiedy mogłoby zwrócić uwagę protestujących na na prawdę ważne sprawy, takie jak walka o totalną anarchię, nihilizm i libertynizm w sieci, możliwość stosowania metod terrorystycznych na instytucje rządowe za pomocą sieci, akceptację dla zoofilii czy pedofilii w sieci i tym podobne. tym czasem, większości protestujących wystarczy że nie będą mieli blokad za podejrzenia o łamanie jakichś tam praw i to co jest teraz zaakceptują w podskokach.

to tak jak by przyłączać się do protestów przeciw zamiarowi rządu wprowadzenia podatku VAT 90%. wiadomo że wprowadzenie VAT 90%, jest debilizmem, ale po co mam stać przy protestujących, skoro wiem że wystarczy że VAT podskoczy do 25%, i to co jest obecnie zaakceptują w podskokach tylko żeby nie było 90%.

jeśli ja nie akceptuję tego co jest, a ludzie akceptują to co jest, to dlaczego ja mam protestować z tymi co akceptują to co jest, popierając ich, jeśli oni nie poprą mnie kiedy ja będę protestował przeciwko temu co jest?

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.