Dodaj nową odpowiedź

Szczecin: Relacja z protestu przed cyrkiem Korona

Kraj | Ekologia/Prawa zwierząt | Protesty

 1 Dlaczego słoń stoi na głowie? Jak to możliwe, że dziki lew daje się pogłaskać po grzywie, tygrys przeskakuje przez płonącą obręcz, koń chodzi wokół sceny na tylnych kopytach, a słoń staje na głowie czy wykonuje wiele innych nienaturalnych czynności, jakich nigdy nie wykonałby żyjąc na afrykańskiej sawannie? Czego uczą się dzieci o naturze tygrysa, patrząc na zamknięte w klatce, kręcące się w kółko po niewielkiej przestrzeni zestresowane zwierzę?

W dniu 11 marca 2012 r. od godziny 11:00 kilkunastu aktywistów zaprzyjaźnionych ze Szczecińską Inicjatywą na Rzecz Zwierząt Basta! przez godzinę protestowało przed spektaklem pierwszego odwiedzającego w tym sezonie Szczecin cyrku Korona, stacjonującego przy ulicy Emilii Plater.

Celem akcji było uświadomienie mieszkańcom Szczecina, jak wygląda prawdziwe oblicze cyrku – co dzieje się za kulisami kolorowego namiotu, kiedy po męczącym pokazie zwierzęta wyprowadzane ze sceny wracają do swoich niewielkich klatek i ciasnych przyczep. Aktywiści mówili o braku walorów edukacyjnych tego typu rozrywek i zachęcali widzów, aby zastanowili się nad konsekwencjami dokonywanego przez nich wyboru.

Pośród okrzyków „Każda klatka to więzienie”, „Cyrk to cierpienie a nie edukacja”, „Idź do kina, nie do cyrku”, „Cyrk jest śmieszny – nie dla zwierząt” wesoły clown i towarzyszące mu postacie zwierząt rozdawali ulotki przechodniom, przekonując ich do wybierania etycznych form spędzania wolnego czasu, niewiążących się z cierpieniem innych istot.

Inicjatywa Basta! zapowiada dalsze protesty pod cyrkiem, które zamierzają odwiedzać nasze miasto.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.