Dodaj nową odpowiedź

Hahaha to jest dopiero

Hahaha to jest dopiero przyklad gebelsowskiej propagandy, moze jeszcze byłeś i widziałeś? :)))))

1) RSA wchodziło w skład Porozumienia Grup Niezależnych "Wolność" (oprócz tego Gdański Ruch Oporu Młodzieży "Pokolenie", Polska Młodzież Walcząca i Oficyna Wydawnicza Kres) Jak pisze Waluszko: "Z czasem część ludzi z tych grup przeszła do RSA (...) a PMW rozpadła się na grupę, z której później powstała trójmiejska Solidarność Walcząca i grupę która pod wpływem lektur pacyfistycznych zawędrowała do WiPu"

Czyli dokładnie jak ci tu pisze, "manifestacja zwołana m.in przez anarchistów"

2) "RSA ograniczało sie do biegania z czarną flagą jak przyznał nawet sam Waluszko, źródła ogólnodostępne"

Źródłem z kŧórego zaczerpnąłeś ten tekst udając chyba że pamietasz CO WIDZIAŁEŚ NA WŁASNE OCZY (hehe) jest tekst Tomasiewicza w faszolskim Phalanxie :> gdzie znajdujemy takie zdanie:

"rola anarchistów ograniczała się, jak wspomina Waluszko, do "biegania na czele z czarną flagą" (i tu jest odnośnik do s. 5. broszurki o RSA z 1992)

Waluszko nic takiego tam nie pisze. Waluszko pisze tak:

"Najsłynniejszymi zadymami PGN "W" były demosntracje 1 maja 1985 i 13 października 1985 przeciw wyborom, czego "S"[olidarnosc] nie poparła. Demonstrację 1 maja organizowały rózne grupy, m.in. Region, jednak przypisano ją nam w całości, tak zatrzymanie pochodu rządowego na ponad pół godziny (co rzeczywiście było naszym dziełem, z pomoca grupy ludzi, którzy przedarli sie na trase pochodu z kościoła Brygidy), jak i późniejsze polowanie na ZOMO (kilkudziesięciu rannych i dwóch zabitych funkcjonariuszy przy stratach demonstrantów ok. 10 rannych), które było spontaniczną akcją ludzi w odwecie za pobicie blokujących pochód demonstrantów. W walce szczególnie wyróżnił się młyn "Lechii", mający prywatne porachunki z ZOMO. Prasa podziemna dostrzegła jednak "kilkaset osób, włosy do góry, różowe, zielone, czarne skórzane kurtki, do tego wszyscy w błękitnych okularach - wyglądało to niesłychanie widowiskowo. Nieśli wielkie czarne transparenty z krwawymi literami S. Walczy"

3)Jacy "narodowcy" byli wśród kibiców Lechii może fani Bolesława Piaseckiego i ONR ? :))))) ONR, MW - to zwolennicy PRL

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.