Dodaj nową odpowiedź

Generalnie dobry komentarz,

Generalnie dobry komentarz, też zauważam ten problem, chociaż etap szukania osób z "ruchu" mam już za sobą. Co do działalności w małych miastach to raczej niewiele można zrobić poza wlepkami, ulotkami, napisami na murach... Ale to już coś! Można zostawić jakiś kontakt i spróbować poszukać jakiś ludzi chętnych do działania. Napisałeś że próbowałeś wśród subkultur i generalnie moim zdaniem tutaj jest błąd. Dzieciaki bawiące się w subkultury często same wywowdzą się z klasy średniej i generalnie problemy, z którymi chcemy się zmagać ich nie dotyczą. Jeśli już zainteresują się lewą stroną to częściej w jej społecznym niż ekonomicznym wymiarze. Dlatego łatwiej jest kierować swoją działalność do lokatorów i pracowników - ludzi, którzy już nie wierzą w "kapitalizm z ludzką twarzą". Wiadomo że samemu takie coś trudno jest ogarnąć, szczególnie od strony prawnej ale chociaż próbować trzeba.

Co do tych komentarzy ludzi, którzy już nie działają spotkało ich zwyczajne wypalenie, to się zdarza po x latach działalności i braku widocznych rezultatów... Nie ma raczej na to rady, nie ma się co załamywać i trzeba dalej robić swoje.

Problem braku inkluzywności przy wchodzeniu do struktur anarchistycznych jest moim zdaniem naprawde powazny i trzeba powaznie sie zastanowic co z tym zrobic. Ja osobiscie mam bardzo gleboko wielkich zalogantow patrzacych z wyzszoscia na nowe, mlode osoby pojawiajace sie na sklotach czy akcjach. Takie cos skutecznie uniemoliwia dalszy nasz rozwoj.

Piszesz, ze ostatnio przebywasz glownie na Slasku. Na Slasku dziala sekcja Zwiazku Syndykalistow Polski - moze sproboj sie tam odezwac (kontakt znajdziesz tutaj http://zsp.net.pl/kontakty )? Z tego co sie orientuje dziala tam tez sekcja Federacji Anarchistycznej.

pozdro i nie zalamuj sie!

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.