Dodaj nową odpowiedź

Gdańsk: Represje wobec aktywistów lokatorskich

Kraj | Lokatorzy | Represje

Wyrok w sprawie nielegalnej zbiórki pieniędzy przez NONBN. Aktywista Łukasz M. musi zapłacić 200 zł grzywny.

Na 200 zł grzywny i spłatę 100 zł kosztów sądowych, za przeprowadzenie nielegalnej zbiórki publicznej, skazał Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe Łukasza M. z grupy "Nic o Nas Bez Nas". Wyrok nie jest prawomocny, a działacz zapowiada odwołanie.

- Siedziba Krytyki Politycznej [gdzie w kwietniu ub. roku doszło do zbiórki] jest miejscem publicznym, wynajętym od miasta - tłumaczył w uzasadnieniu wyroku sędzia Adam Dominik, który szczegółowo wyjaśniał czym jest zbiórka publiczna. Na dowód, że do zbiórki nie doszło w gronie przyjaciół wskazywał fakt, że wśród zebranych znalazł się Paweł Matusiak, działacz Młodych Demokratów, który o zbiórce poinformował Urząd Miejski oraz na zeznania przesłuchiwanych wcześniej lokatorek, które nie potrafiły wymienić uczestników spotkania.

Wyrok sądu to 200 zł grzywny, przepadek zebranej kwoty (ok. 195 zł), która zostanie przekazana wybranej instytucji społecznej oraz 100 zł kosztów sądowych. Sędzia podkreślił, że nie zaostrzał wyroku, ponieważ "ta sytuacja nie jest szczególnie groźna".

Za: gdansk.naszemiato.pl

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.