Dodaj nową odpowiedź

jestem jaki jestem

a widze ze ty sięgasz po argumenty ad persona... Nie wiem na ile w twoim umyśle miesci się fakt ze mozna zgadzać się z pewnymi tezami autorów a pewnymi nie - czóz w religijnej naturze nie mieści moznośc krytycznej oceny - Mozesz wierzyć od początku do konca albo wcale. Wiek XIX faktycznie był wiekiem wiary w postęp i większość anarchistów nie odbiegało od przeciętnej - no moze poza Henry Davidem Thoreau którego od biedy można uznać za prekursora prymitywizmu. Kropotkin w swej rozprawie o wolnych miastach w średniowieczu udowadniał ze nie istniało ani jednolite prawo ani tez jednolita władza itd a więc państwo jak go rozumiemy a życie regulowały instytucje dobrowolne w rodzaju gidii itd.. więc sam moze poczytaj. Oczywiście korzenie państwa wiążą się (co zauważają prymitywiści) z pojawieniem rolnictwa ale to jest kwestia szerokości definicji - czy Ur to już państwo czy despotia Niewątpliwie jednak Kropotkin określał państwo jako instytucje przypisującą sobie pełnie władzy na wszelkimi aspektami życia na danym terytorium jako nowoczesną (stojącą ponad religią, klasami scentralizowaną itd..)formacje.
A w jakim to lesie mają praktykować mógłbyś wskazać ? Jest duże prawdopodobieństwo ze skorzystam po prostu nie mam nic do stracenia. Prymitywizm to krytyka cywilizacji i mozna być prymitywistą przypiętym do aparatury medycznej - mieści ci się to w głowie? Tak jak mozna być bogatym marksistom i biednym liberałem Jakie znów poparcie w wyborach? znowu coś przyśniłeś.
Powiadasz ze Naziści odrzucali postęp? A aryjska nauka o rasach i inne naukowe bzdury..To moze świadczyć ze technologia i rozwój sił wytwórczych determinuje zachowania a nie woluntarystyczne chcenie bycia postępowym czy wstecznym. Naprawdę chcesz rozmawiać o duchach - i to japońskich?
A kto ci powiedział ze prymitywizm to tylko krytyka? - to przede wszystkim krytyka a dopiero potem propozycje ideologiczne i jedno należy oddzielać od drugiego co już wyłuszczałem. trawestując XIXwieczne powiedzenie - nie cały swiat jest Anglią - i niezbyt mnie obchodi co tam sobie piszą - jeden moze proponować banany a drugi żołędzie. Nie jestem wyznawcą żadnego kościoła - nawet prymitywistycznego. Wykazuje jedynie ze powyższy tekst jest wyjątkowo nierzetelny i obliczony chyba na ułatwienie życia absolwenta policyjnych akademii którzy mają problemy z przyswojeniem niejednoznaczności anarchistycznych kierunków ideowych i z stąd te inkwizytorskie darzenie odnajdywania herezji.
No i na koniec bo zapomnę = gdzie w tym wszystkim mieści się wrogość do przyrody?
Xsawier a jakiej naukowej książki chcesz? I czemu hydraulik ma niemieć prawa krytykował świat w którym żyje?
Ted miał zresztą wystarczająco duzo danych by przyjrzeć się z bliska jak dział mechanizm postępu na najlepszych amerykańskich uniwersytetach.
Na koniec tyle gadania to może jakieś źródła:
http://www.youtube.com/watch?v=mf3WH7FbbFI

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.