Dodaj nową odpowiedź

Łódź: Nacjonaliści atakują obcokrajowców mówiących po rosyjsku

Kraj | Dyskryminacja | Rasizm/Nacjonalizm

Jak donosi Polska Times w Łodzi doszło do pierwszej napaści na tle narodowościowym. To odpowiedź na ewidentne nawoływanie do zamieszek na tle etnicznym praktykowane przez ONR. Świadczy o tym powyższa grafika. W czwartek o godzinie 18:00 grupa około 50 pseudokibiców (media opisały ich jako fanów ŁKS) zaatakowało klientów jednego z pubów.

Akcja była ewidentnie zorganizowana o czym świadczy fakt, że pod pub podjechał samochód. Klienci pubu zostali ciężko pobici. Według świadków porozumiewali się w języku rosyjskim.

Istnieje wiele celów takich zachowań. Rasistowscy kibice są świetnym narzędziem w rękach organizacji politycznych gdyż wykonują ich robotę nie obciążając im zanadto reputacji. Zawsze będą się mogli później odciąć i sprzedać na policję. Po 11.11.11 zrobił to Krzysztof Bosak. Sprzedał pseudokibica Legii, sympatyka ruchu narodowego głosząc na swoim blogu, iż był on "lewackim prowokatorem".

Budując za granicą wizerunek Polski jako rasistowskiego kraju ONR i podobne mu grupy będzie stwarzał wrażenie, iż jest dominującą siłą polityczną. Nie dajcie się prawicowym prowokacjom.

Poniżej pamiętna napaść nacjonalistów na parę posługującą się językiem niemieckim w centrum Warszawy dzień po Marszu Niepodległości.

http://www.youtube.com/watch?v=LCl7-d3TVoI&feature=plcp

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.