Dodaj nową odpowiedź

Anegdota żeby zlustrowac o

Anegdota żeby zlustrowac o co chodzi Pewien brytyjski anarchista pisał na blogu o London Anarchist Bookfair i konferencji o marksizmie która tez co roku odbywa się w UK. Konferencja o marksizmie jest na terenie uniwersytetu i anarchiści tez tam chcieli zorganizować bookfair. Odmówiono im dlatego, że władze uniwersystetu nie pozwalają rewolucjonistom organizować tam wydarzeń. Anarchiści zaprotestowali skoro marksistowska konferencja sie tam odbywa a marksiści to tez rewolucjoniści. Uniwersytet odpowiedział im "ale wy naprawdę chcecie rewolucji" :)

Na świecie nie ma już "rewolucyjnej lewicy" poza anarchistami bo marksiści nie sa już rewolucjonistami, to sa wszystko reformiści i co więcej z upływem czasu te reformy sa coraz mniejsze. Piszesz tu o Azji, w Nepalu w 2008 roku w wyborach wygrała partia komunistyczna jedna z bardziej hardkorowych partii komunistycznych na świecie, spore poparcie i co była tam jakaś rewolucja? W Chinach rządzi partia komunistyczna. Jest neoliberalna i zajmuje się głównie represjami wobec robotników. a jedyną grupą ktora teraz masowo do niej wstępuje sa kapitaliści. Tak wygląda największa partia komunistyczna na świecie.

Z drugiej strony ostatnio w Hiszpanii w czasie strajku generalnego w anarchistycznych demonstracjach wzieło udział ok 100 tys pracowników i czego to dowodzi, że ruch anarchistyczny na świecie jest masowy?
W krajach Ameryki Południowej ruch anarchistyczny jest akurat spory, największy na świecie poza Hiszpanią

Te partie komunistyczne sa gdzieniegdzie i mają poparcie, ale tam gdzie maja to w najlepszym razie reformizm, a najgorszym neoliberalizm. Jeśli są gdzieś rewolucjoniści wśród nich to na pewno nie masowe partie tylko małe grupy. Czy to według ciebie kompromitacja pomysłu likwidacji kapitalizmu w bolszewicki sposób? Bo właśnie o tym rozmawiamy a nie o liczbie członków partii ze słowem "komunizm" w nazwie, bo tu hegemonem jest Komunistyczna Partia Chin a o niej już napisałem

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.