Dodaj nową odpowiedź

Zacznijmy od tego, że ty

Zacznijmy od tego, że ty nie mówisz o ideologii leninizmu tylko o partiach ze słowem "komunizm" w nazwie, nawet jeśli to neoliberalne partie.

Skompromitowana idea to taka która nie sprawdziła się w praktyce, a bolszewizmu już nikt nie bierze na poważnie, nawet sami "bolszewicy" dlatego się go pozbyli. Teraz częściej zamiast wprowadzać komunizm, wprowadzają neoliberalny kapitalizm np w Chinach prędzej inspirują sie Adamem Smithem albo Balcerowiczem niż Leninem. Można też powiedzieć że oni swojej ideologii nigdy nie brali zbyt poważnie, dlatego zamiast wprowadzać komunizm, socjalizm wprowadzali co najwyżej państwowy kapitalizm, do tego zbrodniczy To też jest kompromitacja.
Na poważnie biorą go tylko małe grupy albo jednostki takie jak ty :)

Obecnie większość z tych partii "komunistycznych" na świecie w praktyce odrzuca antykapitalizm, nie wiem czy to do ciebie dociera. Sa socjaldemokratami. Porówując to do innego typu państwowego socjalizmu, Chavez jest bardziej radykalny niż oni, chociaż w Wenezueli też nie zlikwidowano kapitalizmu.

To, że bolszewizm "nie jest masowo odrzucany" to miał być dowcip? Przyznaję, że się udał :) A jak nie to moze obudziłeś się jakiejś śpiączki i ominęlo cie ostatnie 30 lat, kiedy bolszewizm upadł we wszystkich krajach gdzię rządzili bolszewicy z wyjątkiem Kuby, Wietnamu i Korei Północnej? (Chin w to nie wliczam bo tam też upadł, pozostał z niego tylko totalitaryzm połączony teraz z dzikim kapitalizmem)

W paru krajach można te partie nazwać dużymi, bo mają kilka procent poparcia,

Ciekawe kiedy w Grecji państwo przestało istnieć nie bądź idiotą, nie było tam nawet potrzeby wyprowadzenia wojska na ulice. Kilkadziesiat tysięcy ludzi w kraju który ma 10 milionów mieszkańców to jest nic a na pewno nie żadna rewolucja. To sa tylko protesty

Przy Hiszpanii nie mówiłem o ogólnej liczbie demonstrantów bo było ich milion

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.