Dodaj nową odpowiedź

Wikipedia łamie nawet własne zasady

Blog | Dyskryminacja | Rasizm/Nacjonalizm

Mimo wielu dowodów na stronniczość administratorów Wikipedii nadal nie został rozwiązany problem manipulacji informacją i samowolki niektórych wikipedystów o mocno prawicowych poglądach. Przytoczę list czytelnika, który przyszedł do nas jakiś czas temu.

Chciałbym podzielić się z redakcją dalszym ciągiem cenzury na Wiki, otóż w artykule o bandycie Józefie Kurasiu zostałem poniekąd zmuszony do usunięcia fragmentu przedstawiającego zbrodnie jakich się dopuścił walcząc z żydokomunomasonerią:

"Według artykułu Leszka Konarskiego opublikowanego w 2012 roku w tygodniku ''[[Przegląd]]'', w Ostrowsku 10 grudnia 1945 członkowie oddziału ''Ognia'' powiesili na słupie telegraficznym ciężarną Katarzynę Kościelną z domu Remiasz za to, że przy sąsiadce nazwała „Ognia” bandytą. Według tego autora ''Ogień'' wykazywał „odbiegający od normy popęd płciowy”. W [[Gorce]] miał wzywać imiennie kobiety, zmuszać do uległości i gwałci. Według tego autora niejaka Czubiakowa, wezwana z Waksmundu, matka dwojga dzieci, została brutalnie zgwałcona przez ludzi „Ognia” , a następnie zastrzelona"

Tylko że była to maksymalnie zneutralizowana wersja tego akapitu..
"Oddział "Ognia" oprócz ataków na urzędy UB i posterunki [[Milicja Obywatelska|MO]], mordował zbiegłych z [[holocaust|holocaustu]] żydów, dokonywał rozbojów a nawet mordował turystów którzy byli potencjalnymi szpiegami. Oddział zamordował min. 4 żydów w Maniowach i 12 w okolicy miejscowości Krościenka ograbił a następnie zabił. Oto przykładowy opis okrucieństwa członków zgromadzenia Kurasia - w Ostrowsku 10 grudnia 1945, ''ogniowcy'' powiesili na słupie telegraficznym ciężarną Katarzyne Kościelną, z domu Remiasz za to, że przy sąsiadce nazwała „Ognia” bandytą."

Uznano że Przegląd to gazet postkomunistyczna która forsuje ciemną legendę ognia (dodano właśnie taki szablon), oczywiście autorom nie przeszkadzają źródła z Rzeczpospolitej, Naszego Dziennika, Gazety Polskiej w artykułach poświęconych min. Brygadom Międzynarodowym. Po usunięciu akapitu o Kurasiu, przejrzałem artykuł o Tewje Bielskim który w całości napisany był na podstawie publicystyki prawicowej (głównie Rzeczpospolita), dodałem więc podobny szablon i co się okazało?

- Wikipedyści też nie są zazwyczaj specjalistami w zakresie pisania encyklopedii. Powtarzam, edytorzy Wikipedii nie mają prawa do oceny źródeł. Natomiast moga zawsze przytoczyć inne. Nie wolno usuwać wpisów w/g własnego uznania, jest to bowiem twórczość własna zabroniona w Wikipedii. Na dodatek nawiązuje to do najgorszych praktyk komunistycznej cenzury uznających jednych autorów za prawomyślnych a innych obejmując zakazem publikacji.

Czyli ocena Przeglądu jest ok, ocena "naszych" źródeł to stalinizm. Otóż swojego kolegę szybko poprawił użytkownik "Kojoto":
- Czy to ma być ten antysemityzm, że ktoś powie prawdę o bandycie - jeśli był Żydem? Ciekawi mnie też co Henryk Pająk (już dwa razy go przytaczasz) napisał o Bielskich - naprawdę nie wiem, wrzucisz link? proszę. Do tego wszystkiego Zestawianie Pająka z "twórczosicią" kaprala socjalisty to manipulacja godna prawdziwego stalinowca - brawo. Rrzucasz oskarżenia o antysemityzm na lewo i prawo - czy masz coś jeszcze do powiedzenia?

Warto zainteresować się edycjami tego usera http://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Wk%C5%82ad/Kojoto który jest pupilkiem większości adminów. Mimo interwencji wielu userów Wikipedia dalej jest tubą domorosłych fanów NSZ i czytelników Naszego Dziennika która w dodatku kipi hipokryzją. Prosiłbym o ponowne zajęcie się sprawą. Pozdrawiam.

Tym razem sprawa wygląda o tyle ciekawie, że edytorzy Wikipedii nie mają prawa do oceny źródeł. Jedyne co mogą to przytoczyć własne, a usuwanie wpisów jest wg własnego uznania to twórczość własna więc jest na Wikipedii zabroniona.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.