Dodaj nową odpowiedź

Zgadzam się, co do fakty

Zgadzam się, co do fakty że człowiek jest co do zasady istotą stadną, i tego stada potrzebuje jednak fakt funkcjonowania kilku rozwiązań komunistycznych nie jest żadnym dowodem na to by cały proponowany przez Ciebie system działał. (obecnie też funkcjonują w społeczeństwie niektóre rozwiązania anarchokomunistyczne, ale nie powiesz mi, że żyjemy w ustroju anarchokomunistycznym).
Władza w jakiejś formie ZAWSZE była jest i będzie gdyż reguluje oraz zabezpiecza istnienie wspomnianych przez Ciebie "gromad". Różnica polega tylko na tym kto jest twórcą tych zasad.
Podobnie jest z kwestią przymusu. "Gromady" muszą stosować jakąś formę przymusu wobec swoich członów, którzy nie chcą się podporządkować ustalonym prawom. A czy to będzie zadanie policji, milicji, straży obywatelskiej, patroli sąsiedzkich jest wyłącznie kwestią semantyki.
A co do samej demokracji bezp. może i mogła by się sprawdzać w małych społecznościach, a nie w 38 mln "gromadzie".
To smutne co napisze, jednak większość ludzi nie ma podstawowej wiedzy ogólnej. Nie obawiał byś się o poziom takich decyzji? (co nie oznacza, że obecny system mi odpowiada)

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.