Dodaj nową odpowiedź

Przykład osiłka, to to

Przykład osiłka, to to samo co wandal, czy oszust. Ludzie sobie radzą w takich sytuacjach, bynajmniej nie przy pomocy policji (która takie sytuacje olewa). Przykładów nie brakuje (ul. Stanisława Augusta w Warszawie, ul. Stolarska w Poznaniu, itp...) Za każdym razem wspólne działanie społeczności przynosi efekty. Osiłek może bazować tylko na strachu każdego z osobna wobec niego. Gdy nie ma strachu, a jest wspólne działanie, taki osiłek nic nie poradzi.

Co do uprawnień wodzów w epoce przedpaństwowej, polecam dokształcić się w dziedzinie etnografii. Wodzowie w plemionach niepaństwowych najczęściej mają symboliczne funkcje.

Ustalanie rozkładów pociągów międzynarodowych dzieje się w sposób zdecentralizowany na poziomie Europy. Rozkłady są uzgadniane pomiędzy krajowymi przewoźnikami bez interwencji państwa. Możliwe? Tak, bo działa od stu lat. Czy to odpowiednia skala dla ciebie?

Też mieszkam we wspólnocie mieszkaniowej i ludzie czasami się zgadzają, a czasami nie. Ale głosowanie jest większościowe i ludzie wiedzą, że czasem nie będzie po ich myśli. To normalne. Działa to różnie, ale przeważnie wystarczająco sprawnie.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.