Dodaj nową odpowiedź

Bandyta z kałachem to nie

Bandyta z kałachem to nie to samo co wandal, który maluje sprayem po murze albo dresik co zaczepia ludzi wieczorem. Wandala można pogonić, dresa jak się narzuca też (przynajmniej teoretycznie - bo jak popatrzysz dookoła to zauważysz że przeważająca większość ludzi w takich sytuacjach odwraca głowy i "nie widzi" co się dzieje). A co zrobisz jak ci z w nocy z pod bloku samochód ukradną - będziesz na własną rękę złodzieja szukał?

Wiec
Wodzowie mieli decydujący wpływ na "politykę" plemienia, czasami rządzili z pomocą innych (rada starszych/plemienia) ale nie to jest istotne - istotne jest że zawsze istaniała jakaś hierarchia - nie było tak, że zbierała się gromada i każdy miał równoważny głos. Jeśli twierdzisz inaczej podaj proszę jakieś źródła.

Rozkład pociągów ustalają między sobą przedsiębiorstwa komunikacyjne, które są albo państwowe - wtedy rządzone są przez przedstawicieli mianowanych przez państwo, albo prywatne - wtedy decyduje kapitał:) - gdzie tu demokracja bezpośrednia?

Mieszkasz we wspólnocie i widzisz jak trudno się dogadać gdy chodzi o kilkanaście (góra kilkadziesiąt) osób. Teraz wyobraź sobie co będzie jak trzaba będzie uzgodnić kilka spraw w gronie dajmy na to 500 osób. Niech połowa zechce zabrać głos i niech każdy przemawia średnio przez 1 minutę - to daje 250 minut czyli ponad 4 godziny tylko na krótkie przedstawienia zdania przez każdego z uczestników, a gdzie dyskusja? głosowanie?

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.