Dodaj nową odpowiedź

Dalej nic nie rozumiesz. W

Dalej nic nie rozumiesz. W Gospodarce Zasobowej nie ma Władzy ani żadnych elit i jak już wcześniej mówiłem nikt o niczym nie decyduje za nikogo, nawet te Zespoły Interdyscyplinarne, których się tak obawiasz. To nie technokracja, raczej demokracja wbudowana w Cybernetyczny System. :)

"...i tak nie dałbym nikomu takiej kontroli nad sobą." - I znowu.. Po pierwsze Gospodarka Zasobowa nie ma na celu kontroli ludzi, więc nie bój. Tu chodzi tylko o kontrole i monitoring ZASOBÓW NATURALNYCH, które powinny stać się wspólnym dziedzictwem wszystkich ludzi i ich max. ekonomiczne wykorzystanie przy użyciu najnowocześniejszych technologii (w tym automatyzacja produkcji, projektowanie sprzętu by się nie psuł zaraz po utracie gwarancji, itd.) w skali globalnej. Jeśli nie chcesz wojen, biedy i chciałbyś uwolnić się od pracy na etat; jeśli chciałbyś swobodnie podróżować po świecie, mieszkać gdzie tylko ci się wymarzy i do tego mieć wszystko za free to jest to jedyne rozwiązanie na miarę obecnych czasów. Anarchokomunizm przy Gospodarce Zasobowej to zacofany dziadziuś a tu mamy do czynienia z jego unowocześnionym kuzynem - takim wujkiem z Ameryki. ;)

"Z tego co pamiętam, gdy kiedyś czytałem o Gospodarce Zasobowej, "elita" decydowałaby nawet o tym, kto ma mieć dostęp do wody, a kto nie." - Co ty czytasz chłopie? Tak, takie rewelacje to tylko na prawicowych stronach. :)

Jak chcesz na serio dowiedzieć się więcej i to informacji prawdziwych to przebrnij przez tę pracę (największe kompendium wiedzy na temat GZ jak i rzeczowa krytyka obecnego systemu), może wówczas łatwiej będzie nam dyskutować: http://tzmpolska.org/old/download/The_Zeitgeist_Movement_-_Obserwacje_i_...
...albo obejrzyj to sobie w formie video-prezentacji: http://www.youtube.com/watch?v=1G0nycijI5o

Z anarchosyndykalistycznym pozdrowieniem, oi! ;]

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.