Dodaj nową odpowiedź

Wytłumacze ci to po raz

Wytłumacze ci to po raz kolejny jak małemu dziecku. W tej utopii nie panowałaby żadna "dyktatura maszyn" bo żeby tak było maszyny musiałby podejmowac jakieś decyzje :) To nie ja twierdze, że mogą podejmowac decyzje. Ty tak twierdzisz i to wynika z twojej ignorancji na temat tego jak działają. Nie masz pojęcia jak działają komputery i czym są. To maszyny i nic więcej, są zminiaturyzowane i opierają sie elektronice, ale równie dobrze mogłby się składać z obracających się kółek i przekładni. Zresztą pierwsze komputery były właśnie czyms takim. Różnicą jest tylko to, że tu jest program komputerowy który spełnia taką funnkcję, jak tam sama konstrukcja.

To nie jedyna rzecz, o której nie masz pojęcia. O nauce też nie masz. Nikt kto ma pojęcie o nauce nie użyłby zwrotu "Metoda Naukowa" w taki sposób ani nie napisałby go z dużych liter :-) Jak podejrzewam "metoda naukowa" o której mówisz to planowanie (centralne planowanie w tym przypadku)

Jeśli chodzi o ten system, to byłaby technokratyczna dyktatura ludzi, nowych elit w totalitarny sposób rządzących całą resztą. Zamiast odowiedzieć na argumenty w kółko powtarzasz jedno i to samo jakbyś był wyznawcą jakiejś religii i cytował świętą książkę, której nawet nie rozumiesz

Oczywiście w ramach jakiegoś systemu wykorzystuje się różne programy komputerowe, ale to tylko narzędzie a nie system sam w sobie Z pewnością są konieczne w planowaniu w anarchizmie i jeśli miałby zostać wprowadzony, to na pewno trzeba bedzie je tworzyć co jest na tyle oczywiste że nie chce mi się o tym pisać :-)

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.