Dodaj nową odpowiedź

Weź koleś spuść

Weź koleś spuść powietrze.
Kapitalista, będąc właścicielem, rozdysponowuje swoim mieniem tak jak chce, dzięki temu daje pracę innym, tym samym ma własny wkład w produkcję.
I nie gadaj głupot, że właściciel nie pracuje - z faktu posiadania własności, którą stwarza i udostępnia, wykonuje pewną pracę. Rozwinięcie i utrzymanie interesu to też praca. Uzbieraj kasę z kolegami, załóż sobie kolektyw to wtedy pogadamy, czy jako właściciele nie wykonaliście żadnej pracy i żyjecie z wyzysku innych. Narobicie się jak woły, by otworzyć byle firmę. To też jest praca i należy się za nią zapłata (zysk).

Ciekawe, który lewak to obalił, bo na pewno nie Marks i Proudhon, hehe. Może jeszcze zabronisz ludziom zakładać firmy i ma to robić tylko państwo socjalistyczne? Twój model jest statyczny, a nie dynamiczny a więc mija się z rzeczywistością - u ciebie fabryka jest już dana, a to takie proste nie jest u mnie ona dopiero musi powstać i powstaje, jak przyszły kapitalista weźmie kredyt i będzie ryzykować własnym majątkiem, by rozkręcić biznes i jeszcze uszczęśliwić konsumentów i dać robotę pracownikom.

Przemyśl to i zapraszam na jakąś libertariańską stronę do poczytania, dlaczego własność prywatna w gospodarce jest sprawiedliwa :)

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.