Dodaj nową odpowiedź

ale gdzie ta bieda ???

GUS i MF niestety są mało wiarygodne...
I z całą pewnością nie ma w Polsce 2,5 mln osób które żyją w skrajnej biedzie... jeśli dalej wierzyć tym statystykom oznaczałoby to że około 8% znajomych tobie osób jest w katastrofalnej sytuacji finansowej... no cóż w Polsce B w której pomieszkuje, w małym miasteczku gdzieś przy wschodniej granicy, a i po wsiach okolicznych też jeżdżę widzę że bieda nie występuje, młodzi i w średnim wieku wyjechali na zachód i wysyłają kasę do polski swoim bezrobotnym biednym żonom z dziećmi (które co miesiąc meldują się w urzędzie pracy aby otrzymać ubezpieczenie za free a i często dostać jeszcze jakiś zasiłek socjalny), oraz często rodzicom. Natomiast Ci co zostali jakoś sobie radzą, często nawet nie najgorzej... Proszę pamiętać, że emigranci co roku wysyłają około 5 mld euro (kwota rejestrowana), że nie wspomnę o gotówce której w statystykach nie widać... dodam jeszcze szarą strefę która na prowincji często występuje i w której można jakieś pieniądze zarobić...

bo u mnie owszem nikt nie jeździ nowym mercedesem, a i faktycznie większość robi zakupy w biedronkach bo ich dużo wyrosło ostatnio i jest tam trochę taniej, ale głodnych dzieci, czy też starców błagających o jałmużnę na ulicach nie widać, więc z tą biedą nie przesadzajmy... faktycznie porównując się do zachodu, to u nas jest biedniej ale jako tako biedy na skalę masową ja naprawdę nie widzę, choć jednak powinienem ją zauważać, bo zgodnie ze statystykami GUS w moim miasteczku i gminie bezrobocie przekracza 15% (a w moim województwie to jest około 14%) a i dodam że średnia pensja jest jedna z niższych w kraju... to tyle o statystycznej biedzie i dyskontach.

Tak wygląda bieda na polskiej wsi i w Polsce B... rozumiem że w Warszawie i innych dużych miastach,to jednak jakaś prawdziwa bieda istnieje ???

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.